CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Pandemia nie straszna recytatorom. Turniej Świetlic w MDK w Koninie

Pandemia nie straszna recytatorom. Turniej Świetlic w MDK w Koninie

Pomimo panującej dookoła pandemii znaleźliśmy sposób, by aktywność artystyczna dzieci mogła się realizować.

Po raz trzydziesty siódmy (!) Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprosił dzieci z konińskich szkół do udziału w Turnieju Świetlic. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny, a 24 lutego jurorzy obejrzeli 16 prezentacji  video nadesłanych na konkurs recytatorski. Każda świetlica mogła być reprezentowana przez dwoje uczniów. W konkursie wzięło udział 8 świetlic (szkoły podstawowe nr 3, 6, 7, 8, 10, 12, 15 oraz SP Towarzystwa Salezjańskiego).

Poziom konkursu był dość wyrównany, repertuar zróżnicowany i najczęściej trafnie dobrany, a interpretacja nasycona emocjami. Jednakże nie obyło się bez błędów. Najczęstszym błędem było mówienie wersami, złe akcenty zdaniowe czy zbyt szybkie tempo prezentacji. Należałoby również zadbać o lepszą dykcję.

Jury najwyżej oceniło prezentację Alicji Płachcińskiej z SP 8. Alicja mówiła wiersz „Zły humorek” Doroty Gellner. Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Bednarska z SP 3, a na trzecim Klara Sobolewska również z „trójki” oraz Maja Zajączkowska z „piętnastki”. Przyznano również 4 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Maja Bartkowiak z SP 10, Dominik Bartosik z SP 12, Joanna Kowalska z SP 7 i Hanna Piguła z SP 8.

Jurorzy w komentarzu pokonkursowym zwrócili uwagę na fakt, iż wyróżniona Joanna Kowalska, pomimo ciekawej prezentacji, dostała obniżoną ocenę za gestykulację, która w recytacji jest niedozwolona.
 
Wszystkie prezentacje można obejrzeć na You Tube’ie 
 
            Jako, że za udział w każdym konkursie (plastyka, recytacja, piosenka, teatr) przyznawane są punkty – na koniec aktualny dorobek punktowy poszczególnych świetlic:
SP 3 – 38 punktów
SP 15 – 34 punkty
SP 8 – 32 punkty
SP Tow. Salezjańskiego - 32 punkty
SP 10 - 32 punkty
SP 6 – 28 punktów
SP 7 - 28 punktów
SP 12 - 26 punktów
SP 4 – 20 punktów
SP 1 – 14 punktów
            Kolejny konkurs to prezentacje wokalne. Przypominamy, że nagrania video zgodnie regulaminem można przesyłać do 12 marca br.
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ