CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Paulina i Laura wśród laureatów IV edycji konkursu "Golinianie Dzieciom"

Paulina i Laura wśród laureatów IV edycji konkursu "Golinianie Dzieciom"

W odróżnieniu od lat ubiegłych, uroczystość inaugurująca IV edycję konkursu „Golinianie Dzieciom” odbyła się w gminnym Domu Kultury, a nie tak jak zwykle podczas Dni Goliny. Szyki pokrzyżowała oczywiście pandemia, a na rozstrzygnięcie konkursu trzeba było czekać aż rok.

Konkurs „Golinianie Dzieciom”, który w 2017 roku miał pobudzić mieszkańców Goliny do pisania bajek, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pomysłodawczynią tej akcji jest Żanetta Matlewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie, która nie przypuszczała, że bajki będą wydawane co roku. Każdy z autorów ma za zadanie napisać nie tylko historię dedykowaną dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale także przygotować ilustrację do swoich bajek. Idea rozrosła się tak bardzo, że za pióro chwytają już nie tylko mieszkańcy gminy. Okazuje się, że swoje opowieści nadsyłają pisarze-amatorzy z całego powiatu konińskiego. Początkowo publikacja zawierała 11 historii, a w tegorocznym wydaniu znalazło się ich aż 17. W dodatku, swoimi pomysłami zaczęły dzielić się także dzieci!

Cieszymy się, że w tak wspaniałej publikacji mamy przedstawicielki naszego portalu! Wśród laureatów w kategorii dorośli, znalazła się Paulina Kałużna - nasza blogowa mama. Brała udział w każdej edycji konkursu. Nagrodę odebrała także jej córka – Laura Kałużna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie, która okazała się najmłodszą uczestniczką tej rywalizacji.

Nagrody rozdawano podczas uroczystości Narodowego Czytania, a jednym z wręczających był Andrzej Grabowski. Znany aktor wrócił do domu z własnym egzemplarzem książki „Golinianie Dzieciom”.

Wszystkim uczestnikom małym i dużym gratulujemy. Żanetta Matlewska już zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji. Biblioteka Publiczna w Golinie czeka na wasze historie
i ilustracje do 31 marca 2022 r.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Tancerze "Rytmixu" powitali nowy rok szkolny
Studio tańca RYTMIX świętują rozpoczęcie roku i powr&oac...
Jak rozmawiać z psem
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ