CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
PILNE! Cała Polska objęta czerwoną strefą - nowe obostrzenia i restrykcje
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

PILNE! Cała Polska objęta czerwoną strefą - nowe obostrzenia i restrykcje

W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych COVID-19 już od jutra tj. soboty 24 października...

CAŁA POLSKA OBJĘTA ZOSTAJE STREFĄ CZERWONĄ


W związku z tym, już od jutra w całej Polsce wprowadzonych zostają następujące zasady:

1. Klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą na system nauczania zdalnego. Dzieci w edukacji przedszkolnej i klasach 1-3 nadal objęte będą nauczaniem i opieką stacjonarnie.
Zdalnym trybem nauczania objęte zostają również szkoły średnie i wyższe.

2. Dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat w godzinach 8:00-16:00 mogą przemieszczać się jedynie pod opieką dorosłych.

3. Ograniczona zostaje działalność gastronomiczna restauracji, barów i pubów - mogą one świadczyć swoje usługi jedynie na wynos (ograniczenie zostaje wprowadzone roboczo na 2 tygodnie z możliwością przedłużenia w zależności od rozwoju pandemii w Polsce).

4. Zakaz spotkań i aktywności zgromadzeń dla 5 osób w grupie (wyjątek stanowią rodziny mieszkające razem i osoby pracujące razem).

5. Zawieszona zostaje również działalność ośrodków sanatoryjnych, ograniczona pozostaje działalność basenów i aquaparków.

6. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności, natomiast wydarzenia kulturalne ograniczone zostają do 25% udziału publiczności.

7. W placówkach handlowych - ograniczenie ilości osób do 1 osoby na 15 mkw dla powierzchni powyżej 100 mkw i 5 osoba na 1 kasę dla powierzchni poniżej 100 mkw.

8. W transporcie publicznym - 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc w autobusie, tramwaju, pociągu.


Wprowadzony zostaje program...

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

...dla osób powyżej 70 lat, które mieszkają samodzielnie lub nie mają możliwości opieki sprawowanej przez bliskich. Urochomiona zostaje również...

INFOLINIA DLA SENIORÓW - 22 505 11 11

Aktualnie rząd pracuje nad programem wsparcia finansowego dla przedsiębiorców dotkniętych konsekwencjami ograniczenia działalności w związku z wprowadzanymi restrykcjami. Pojawiają się również deklaracje wsparcia finansowego w postaci zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci, które w związku z nasilaniem się pandemii nie mogą uczęszczać do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych - na zasadach podobnych jak wiosną tego roku.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ