CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Pisanie jest trendy - warsztaty twórczego pisania w MBP w Koninie

Pisanie jest trendy - warsztaty twórczego pisania w MBP w Koninie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie prowadzi zapisy na zajęcia i warsztaty literackie dla młodzieży w ramach projektu...

PISANIE JEST TRENDY


Projekt ten jest jednym z etapów zadania BLISKOteka realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajęcia kierowane są do młodych osób, zarówno tych uzdolnionych literacko, piszących dotąd „do szuflady” i pragnących poza nią wyjść, jak również tych, które chciałyby popróbować swych sił na tym polu.

Celem zajęć nie jest wypracowanie uniwersalnej metody twórczego pisania, bo taka gotowa formuła nie jest możliwa do osiągniecia. Ich celem jest przede wszystkim pobudzenie do twórczego myślenia, pomoc w nabyciu miejętności wyrażania swoich myśli w niekonwencjonalny sposób, czyli przede wszystkim unikania schematów i kalek językowych. Warsztaty mają pomóc uczestnikom znalezienie dogodnej dla siebie formy wypowiedzi literackiej, włącznie z wyjściem poza tradycyjne, konwencjonalne gatunki literackie. - relacjonują organizatorzy i dodają - Chcemy bowiem ich tematykę poszerzyć o zajęcia z parafrazowania, przekształcania wątków i tematów stricte literackich na języki popkultury, czyli np.: język rapu, czy graficzno-leksykalny memów internetowych.

Ralizacja zajęć i warsztatów powierzona zostanie doświadczonym polonistom, przewidziane są też m.in. konsultacje z autorem tekstów rapowych, a także z uznanym pisarzem.

Finalnym efektem zajęć będzie publikacja w formie antologii najciekawszych, najbardziej inspirujących tekstów oraz memów powstałych w ich trakcie.

Zajęcia i warsztaty będą odbywać się od czerwca do 31 października 2022 roku w MBP
w Koninie przy ul. Dworcowej 13 w Koninie i w tym też czasie prowadzony będzie nabór uczestników.

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są w MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 i filiach MBP w Koninie (w godzinach pracy bibliotek) oraz do wydruku na stronie MBP w Koninie.
 

W zajęciach i warsztatach mogą uczestniczyć osoby, które:

• znajdują się w przedziale wiekowym: 14-26 lat,
• zapoznały się z regulaminem zajęć i warsztatów, wypełniły i podpisały formularz zgłoszeniowy oraz potrzebne zgody i oświadczenie,
• chcą aktywnie uczestniczyć w ofercie czytelniczej i kulturalnej konińskiej książnicy.

Realizacja zadania PISANIE JEST TRENDY przyczyni się do integracji i aktywizacji młodych ludzi wokół oferty czytelniczej i kulturalnej MBP w Koninie i pomoże bibliotece lepiej przygotować się do pełnienia roli lokalnego centrum działań społeczno-kulturalnych, które będzie realizowało potrzeby i wyzwania związane z tą grupą społeczeństwa.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Bajki na talerzu. Warsztaty dla dzieci w MBP w Koninie
Zapraszamy na zajęcia dla dzieci (6-10 lat) i ich rodzic...
Przyjaźń ma wiele kolorów - wspólne rysowanie komiksu w MBP w Koninie
MBP w Koninie zaprasza 30 lipca o 14:00 na zajęcia z two...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ