CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Pożegnanie Przedszkola - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

Pożegnanie Przedszkola - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

Czas rozwinąć skrzydła!
Uroczyste pożegnania w Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Koninie

Uroczystości w naszym przedszkolu stanowią bardzo ważny czynnik w wychowaniu, dzięki swojej niecodzienności i atrakcyjności, wpływają bardzo mocno na zaangażowanie emocjonalne naszych przedszkolaków. Zakończenia roku w naszej placówce niemal zawsze mają charakter podsumowania kilkuletniej pracy przedszkola, podczas których wychowankowie prezentują przed szerokim gronem publiczności swoje umiejętności, zdolności i talenty. Cztery lata wspólnych zabaw i zajęć szybko minęły, aż nadszedł czas wakacji, ale i również czas pożegnań.

W naszym przedszkolu uroczyste zakończenia roku  odbyły się w trzech grupach - 13 czerwca w grupie Sówek, 14 czerwca w grupie Żabek i 21 czerwca w grupie Żyrafek. Zakończenia były naprawdę wyjątkowe bowiem w tych dniach żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w naszej placówce. Przez cztery lata z uwagą Panie śledziły postępy swoich wychowanków, obserwowały jak rosły i jak się rozwijały.

Na  wstępie każdej uroczystości, po powitaniu przez panie wychowawczynie - Panią Emilię Dębińską, Annę Latek, Ewę Karmowską, Annę Urbańską, Dorotę Kubiak - Pani dyrektor Ewy Derdzińskiej, Pani Wicedyrektor Urszuli Drzewieckiej, wszystkich zaproszonych gości, dzieci i ich rodziców, główni bohaterowie owych dni uświetniły swoje grupowe występy przedstawieniami teatralnymi: "Na łące", "Calineczka", pięknymi tańcami z nienaganną rzecz jasna artystyczną oprawą. Był też i najważniejszy punkt uroczystości ściśle powiązany z tradycją naszego przedszkola czyli staropolski taniec Polonez. Był to czas wzruszeń, refleksji i niejednemu z obecnych zakręciła  się łezka w oku. Na koniec występów głos zabrały pani dyrektor Ewa Derdzińska i pani wicedyrektor Urszula Drzewiecka, które podziękowały przedszkolakom za chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli zawsze swoją bezinteresowną pomocą.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

W grupie Sówek dyrekcja przedszkola, dzieci i  rodzice, podziękowali pani Emilii Dębińskiej kończącej już zawodową karierę za wieloletnią pracę w zawodzie nauczyciela oraz za trud, cierpliwość i miłość, jaką wkładała przez lata w wychowanie i nauczanie dzieci.  Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrych, ale i pełnych pracy lat w naszej placówce.  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w szkole, spełniania marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Natomiast naszej koleżance, pani Emilii Dębińskiej zasłużonego odpoczynku na emeryturze oraz miłych wspomnień, związanych z naszą placówką.

 

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ