CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Prawnik w biegu się nie zatrzyma ... bo dobro wraca
Ania Szwacińska
Autor: Ania Szwacińska

Prawnik w biegu się nie zatrzyma ... bo dobro wraca

Dziś odbyło się symboliczne domknięcie akcji „Prawnik w biegu - w drodze do Tokyo”. Nieoceniony Marcin Janik wybiegał dla podopiecznych Akademii Życia ponad 15 tysięcy złotych. Dał tym samym szansę innym na „nowe” życie. Ale nie od dziś wiadomo, że koniec jest jednocześnie nowym początkiem. Tak jest i tym razem. 

Niezatrzymany Marcin po raz kolejny pobiegnie dla tych, którzy biec nie mogą. Cel ten sam. Wsparcie podopiecznych Akademii Życia. Kwota do zebrania to 30 tysięcy złotych. 
 
4 listopada Marcin pobiegnie w kolejnym maratonie. Tym razem będzie to Maraton w drodze do Nowego Jorku. Jak zawsze będziemy żywo kibicować i trzymać mocno kciuki.
 
A na naszym podwórku już 15 września odbędzie się akcja biegowa w Starym Mieście (5, 10 km). W akcję włączyło się także Centrum Handlowe Ferio, które wszystkie środki z pakietów startowych przeznaczy na Akademię Życia. „Rozbieganie z Ferio” to akcja dla dużych i małych. To zachęcanie mieszkańców do rodzinnego i aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim do pomocy innym. Od dziś pobiegać można nie tylko PO Ferio, ale także Z Ferio. Akcja będzie miała charakter cykliczny.
 
Wspólne (roz)bieganie to świetny moment na zbudowanie kondycji oraz aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu do czego zachęcają Marin i jego żona Ania, która zaraziła się pasją do biegania. Wspólne treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu do 15 września włącznie. Miejsce i godziny spotkań znajdziecie na PRAWNIK W BIEGU.  
 
Pomóc w zbiórce pieniędzy można także poprzez zakup koszulek Prawnik w biegu oraz kubków od zaprzyjaźnionych sponsorów. Koszulki można nabyć w Gminie Stare Miasto, Urzędzie Miasta w Koninie, CH Ferio, Fundacji Podaj Dalej oraz w mediach społecznościowych. Jest również szansa, że dostarczy Wam ją sam Marcin w trakcie „rozbiegania”. Więc nie zwlekajcie z zakupem!
 
Przypomnijmy raz jeszcze dla kogo zbierane są środki.
 
Fundacja PODAJ DALEJ wspiera osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Wśród nich są osoby po wypadkach, które nagle straciły sprawność, a wraz z nią sens życia. Wiele miesięcy spędziły w szpitalach, mają za sobą traumatyczne przeżycia. Muszą się nauczyć żyć zupełnie od nowa z rękoma, które nie mają chwytu, z ciałem, które niczego nie czuje. 
 
Dzięki zebranym środkom zapewnimy trzem osobom miesięczny pobyt i aktywizację w Akademii Życia, czyli zapewnimy 24h opieki asystenckiej, intensywną naukę niezależnego życia, fizjoterapię, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych. 

- Akademia Życia to takie miejsce w połowie drogi ze szpitala do domu. To mieszkania, w których osoby po wypadkach przez kilka miesięcy oswajają się ze swoim nowym życiem. Tu dowiadują się, że niepełnosprawność nie jest barierą w osiąganiu celów, że osoba na wózku możne pracować, podróżować, uprawiać sport, zakładać rodzinę, być szczęśliwym… - mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji.

Pamiętajmy DOBRO WRACA. 
 
A na koniec zostawiam Was ze słowami Zuzanny, które często powtarzał również jej tato  „Dziękujemy za już, prosimy o jeszcze”.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Niezwykłe urodziny z Bricks 4 Kidz
Bricks 4 Kidz - Konin zaprasza na niezapomniane przyjęci...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ