CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przedszkolaki z Jana Brzechwy przystąpiły do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę",

Przedszkolaki z Jana Brzechwy przystąpiły do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę",

W dniu 17 września 2021 r. już po raz kolejny przedszkolaki z  Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy przystąpiły do Akcji Sprzątania Świata  pod tegorocznym hasłem "Myślę, więc nie śmiecę", którego  celem było promowanie idei troski o przyrodę oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej dzieci.  Było to również ukazanie skutków zaśmiecania naszej planety, a także wyjaśnienie dzieciom konieczności ochrony środowiska naturalnego.

W naszym Przedszkolu na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów. Jednak w tym wyjątkowym dniu nasze Przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania włączyły się czynnie do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem brały udział w proponowanych zajęciach i zabawach. Udział w Akcji Sprzątania Świata poparty został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznały i przypomniały sobie zasady segregowania odpadów. - relacjonują wychowawcy.

Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego. Dla nas wszystkich była to niewątpliwie wspaniała i praktyczna lekcja ekologii. - dodają.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Strażak Sam tylko w kinie Helios
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek.
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
Muzeum Bardów. Marcin Styczeń w Koninie
Bilety w sprzedaży już od 20 października. Zapraszamy!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ