CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”

Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”

Podobnie jak w ubiegłych latach tak i w tym roku nasze przedszkolaki w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości pielęgnując tradycje związane z patriotyzmem o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewały w poszczególnych grupach wraz z nauczycielkami nasz Hymn Narodowy - Mazurek Dąbrowskiego.  

Dzieci z grup Zajączków, Żyrafek, Kotków, Misiów, Biedronek, Sówek i Myszek, pamiętały tego dnia o uroczystym ubiorze i co ważne prawidłowej postawie podczas śpiewu. Udział w akcji jest jednym z wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej oraz poczucia świadomości narodowej.

Nasze "patriotyczne działania" - gazetki tematyczne, prace plastyczne, tańce, filmy edukacyjne, inscenizacje, piosenki i wiersze itp. z pewnością zapadną wszystkim głęboko w pamięci. Wspólnie omawialiśmy symbole narodowe naszego kraju: godło, flagę, kontur Polski, prawidłowe nazywanie i usytuowanie na mapie stolicy Polski czy rodzinne miasto Konin.

Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających świadomość narodową naszych dzieci oraz kształcących ich postawę patriotyczną.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie
Już kolejny raz Przedszkole nr 16 w Koninie włączyło się...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ