CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przedszkole nr 16 w Koninie - przedszkolaki i ich przygody: Pasowanie na przedszkolaka, Dzień kredki, Dzień pluszowego misia, Dzień praw dziecka

Przedszkole nr 16 w Koninie - przedszkolaki i ich przygody: Pasowanie na przedszkolaka, Dzień kredki, Dzień pluszowego misia, Dzień praw dziecka

Przedszkolaki z Przedszkola nr 16 w Koninie nie mają czasu na nudę i bawią się doskonale, włączając się w obchody, wydarzenia i lokalne inicjatywy! Świadczą o tym poniższe relacje...

Dzień Kredki w Przedszkolu nr 16 w Koninie

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko, to co chcę…”

W dniu 23 listopada 2020 r. dzieci z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie wzięły udział w „Dniu Kredki” . Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Kredka towarzyszy im wszakże przez długie lata: w domu, w przedszkolu. Za jej pomocą mogą wyrazić, to co myślą i czują.

Podczas tego wspaniałego dnia, to właśnie kredki znajdowały się centrum zainteresowań, a wszelkie działania skierowane były na zabawę związaną tematycznie z kredkami oraz eksperymentowanie z kolorami. Dominowały oczywiście zabawy plastyczne. Kolorowe kredki w małych rączkach wyczarowały przepiękne, barwne obrazki. Kredki zostały wykorzystane jednak nie tylko do rysowania, czy kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych i ruchowych. Dzięki nim dzieci utrwaliły kolory, wystukały rytmy, ułożyły wzory. Tańczyły również w rytm piosenki „Kolorowe kredki”. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie. Dzień ten będą długo i mile wspominać.

Dzień pluszowego misia w Przedszkolu nr 16 w Koninie

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy z nas posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.
25 listopada przypada jego święto – Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie w tym dniu poznały historię powstania pluszowego misia, wzięły udział w quizie dotyczącym znanych nam misiów oraz bajek, w których występują. Wesoło bawiły się przy muzyce oraz rozwiązywały ciekawe zadania z udziałem kolorowych misiów. Dzień Pluszowego Misia to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Z naszych zabaw plastycznych powstały ciekawe Misie.

 

"Wczoraj dziewczyny i chłopaki, a od dzisiaj wspaniałe przedszkolaki"

Pasowanie Biedronek w Przedszkolu nr 16 w Koninie

Uroczystość Pasowania na przedszkolaka w grupie Biedronek odbyła się 26 listopada. Dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne, taneczne oraz deklamacyjne.

Grupa maluszków pod opieką nauczycielek: Hanny Matuszak i Marzeny Prusak jest o profilu muzyczno-artystycznym dlatego nie zabrakło instrumentalizacji utworu B. Strauss. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Derdzińska, a pani wicedyrektor Urszula Drzewiecka wręczyła dzieciom upominki.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie

W dniu 20 listopada 2020 r. w Przedszkolu nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka!

Ten wyjątkowy dzień przypada w każdą rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Podczas Dnia Praw Dziecka omawialiśmy obrazki ilustrujące prawa dziecka oraz przypomnieliśmy sobie, jakie prawa mają dzieci. Wiele z grup uczestniczyło w zajęciach, dzięki którym dzieci będą same potrafiły rozpoznać trudne, zagrażające sytuacje i odpowiednio zareagować. Dzięki pogadankom dzieci przekonały się jak ważne jest, by zwracały się one do dorosłych o pomoc i mówiły o trudnych dla nich sprawach. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Nauczycielki prowadziły zajęcia, które uświadomiły dzieciom, że mają prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć. Przekazały dzieciom wiedzę i rozwijały umiejętność rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji, takich jak na przykład: radość, smutek, czy strach.

Ten dzień miał duże znaczenie dla naszych przedszkolaków. Uświadomił on dzieciom, jakie mają prawa i że zasługują na miłość i szacunek.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Konkurs literacki "Fabulae de futuris"
Konkurs organizowany jest z okazji Roku Lema.
Trolle 2 pojawią się w Kinie Centrum ponownie
To doskonała rozrywka dla całej rodziny
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ