CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przedszkole nr 7 w Koninie - Święto Odzyskania Niepodległości

Przedszkole nr 7 w Koninie - Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 10.11.2022r. w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień.

Dzieci ozdobiły na tę uroczystość korytarz przedszkolny w symbole i barwy narodowe. Uroczystość rozpoczęła pani A. Nowicka, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczące Święta Niepodległości. Starszaki z grupy V „Pszczółki” i VI „Zajączki” wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”
i śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Co to jest niepodległości?” podsumowując uroczyste obchody 11 listopada.

Na zakończenie o 11.11 wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola zaśpiewali Hymn Polski-Mazurek Dąbrowskiego. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie
Już kolejny raz Przedszkole nr 16 w Koninie włączyło się...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ