CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przygody przedszkolaków - Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 10 w Koninie Leszczynowa Górka

Przygody przedszkolaków - Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 10 w Koninie Leszczynowa Górka

W Przedszkolu Nr 10 w kwietniu wiele się działo.

Cały miesiąc jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Nasze Przedszkolaki, także podczas pracy zdalnej, obchodziły Dzień Świadomości Autyzmu- wykonywały prace w niebieskich barwach, założyły ubrania w kolorze niebieskim czy wznosiły budowle z jednokolorowych klocków.

Świętowaliśmy także Światowy Dzień Zdrowia- w tym roku ma ono wyjątkowy charakter. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że na zdrowie składa się wiele czynników. Podsumowaniem tego wydarzenia był udział w konkursie kulinarnym „Żyj zdrowo- jadaj kolorowo”, gdzie dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepisy na zdrowe i pyszne przysmaki.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Każda grupa realizowała ciekawe zajęcia i aktywności związane z tym świętem. Dzieci wykonywały plakaty z wizerunkiem naszej planety, układały kodeks małego ekologa, pracowały na tablicy interaktywnej rozwiązując ekologiczne łamigłówki. Zwieńczeniem całego święta był udział w eko-pokazie mody, podczas którego nasze dzielne przedszkolaki w rytm muzyki i w eko- strojach zaprezentowały się na holu przedszkola. Każdy, kto przygotował eko- strój i wziął udział w pokazie mody otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom i skromny upominek. Tego dnia nasze przedszkolaki na pewno długo nie zapomną, a nasza planeta z pewnością była bardzo szczęśliwa, gdy dzieci pokazały stroje z recyklingu i wzbogacały swoją wiedzę o ekologii.
Ewelina Pawłowska
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ