CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Przygody przedszkolaków z Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 10 w Koninie Leszczynowa Górka

Przygody przedszkolaków z Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 10 w Koninie Leszczynowa Górka

Lokalne podboje przedszkolaków z "Leszczynowej Gorki"

Za nami wrzesień, który w tym roku był ciepły i słoneczny. Dzieci z Przedszkola Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi "Leszczynowa Gorka" wykorzystały ten czas na zajęcia na świeżym powietrzu w towarzystwie alpak, przywiezionych do przedszkola z Alpakarnii w Szyszyńskich Holendrach przez Panią Martę Pietrzykowską, która w ciekawy sposób opowiadała o zwyczajach oraz hodowli swoich zwierząt. Dzieci spędziły czas w towarzystwie przyjaznych alpak, karmiąc je i spacerując z nimi po przedszkolnym placu zabaw.

Większość grup zorganizowała wycieczki do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie odbyły się warsztaty, które pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę na temat zawodu pszczelarza, życia w dawnych grodach oraz wypieku chleba. Po zakończeniu warsztatów przedszkolaki zwiedzały skansen etnograficzny i korzystały z pięknej pogody w tym wyjątkowym miejscu.

We wrześniu odbyło się także wyjście do kina na ulubioną bajkę dzieci "Psi patrol" oraz do Młodzieżowego Domu Kultury - gdzie dzieci lepiły z gliny.

Przedszkolaki wraz z nauczycielkami dzięki mniej restrykcyjnym obostrzeniom chętnie korzystały we wrześniu z lokalnych atrakcji, dzięki czemu poznały swój region i w ciekawy sposób zdobyły nową wiedzę i umiejętności.
Nauczycielki Przedszkola
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ