CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Razem dla bezpieczeństwa - bezpieczny MALUCH w aucie.
Ania Szwacińska
Autor: Ania Szwacińska

Razem dla bezpieczeństwa - bezpieczny MALUCH w aucie.

"ZWOLNIJ! Rodzina w aucie" taka informacja na szybie samochodu to czytelny sygnał dla innych, że przed nami podróżują mali pasażerowie. Pasażerowie wyjątkowi, którzy zasługują na szczególną ochronę. Zachowajmy więc czujność oraz odpowiedni dystans. Pozwólmy sobie i innym na bezpieczną jazdę.

Bezpieczny MALUCH w aucie to kolejna odsłona akcji Razem dla Bezpieczeństwa, w której uczestniczymy wspólnie z funkcjionariuszami Komendy Miejskiej w Koninie oraz Stowarzyszeniem Bezpieczny Konin. Zaprojektowane przez nas naklejki mają cel informacyjny. Posłużyć mają także zwiększeniu świadomości kierowców oraz przyczynić się do wiekszej rozwagi i ostrożności. Dają bowiem jasny sygnał, że na pokładzie auta znajduję się nasz najcenniejszy Skarb, którego zdrowie i życie jest najważniejsze. 

Jak mówi Adrianna Karwowska - Kuna z KMP w Koninie naklejki na auto nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, ale informacja na nich zawarta niesie czytelny przekaz innym kierującym, że w aucie znajdują się szczególni posażerowie. 

W dniu wczorajszym w murach konińskiej komendy nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszej partii naklejek. Na ręce Kierownika Wydziału Komunikacji Miasta Konina Pana Tadeusza Tyrańskiego oraz Sekretarza Starostwa Powiatu Konińskiego Pana Mirosława Kruszyńskiego wręczono naklejki, które będzie można otrzymać podczas rejestracji pojazdu. Naklejki będą również dostępne w Centrum Informacji Miejskiej w Koninie oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Marina. Naklejki są całkowicie bezpłatne.

Pamiętajcie, że posiadanie naklejki nie zwalnia z myślenia i ostrożności! Każdy kierowca ten z "naklejką" lub bez niej zobowiazany jest do rozważnej, przemyślanej i bezpiecznej jazdy. 

BEZPIECZNEJ PODRÓŻY
KOMENTARZE
Inka 8.08.2018 godz: 22:29
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ