CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Roczek Portalu Konin Dzieciom
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Roczek Portalu Konin Dzieciom

Pierwsze urodziny Konin Dzieciom!

Gdy usłyszałam od Ani i Kamili o planowanym festynie z okazji ROCZKU Konin Dzieciom pomyślałam, że to będzie najlepszy sposób na uczczenie tego dnia. Z tymi, dla których portal powstał, czyli z rodzicami i dziećmi. Myślałam jednak, że to będzie kameralnie, że jeszcze niewielu nas zna i z frekwencją może być różnie. Jednak pozytywnie nakręcona – w końcu urodziny, to powód do radości i szaleństwa – wiedziałam że będzie super. Ale taaaaaaaaaaakiej imprezy nie spodziewał się nikt. Wczoraj do Parku Chopina przyszli chyba wszyscy! Kogo nie było – ten nad morzem! Takie miałam przynajmniej wrażenie.

Kiedy spotkałyśmy się z Anią - absolutnym zrządzeniem losu, a może przypadkiem (choć w te nie wierzę), opowiadała mi o powstawaniu portalu Konin Dzieciom z takim zaangażowaniem i entuzjazmem, że zachłysnęłam się tym projektem od razu. Miała zaplanowany każdy dzień, co będzie, jak będzie. To jest planerka nad planerki. U niej się wszystko dopina. Podobało mi się wszystko od logo, po koncepcję i jej stanowczość. Myślałam, że to wszystko będzie po cichutku, powolutku będzie się rozwijać, ale w dniu pierwszych urodzin Konin Dzieciom cicho już nie było! Dziękuję Wam w imieniu dziewczyn i swoim, że z nami byliście, dotarliście, że z nami jesteście, komentujecie, wspieracie, podrzucacie pomysły, weryfikujecie, pytacie i nas czytacie!!!!!!! To dla Was!!!!!!

Chciałam tylko podkreślić, że Kamila i Ania mają dzieci, prasowanie, gotowanie, sprzątanie, rodziny, kolacje do robienia, gacie do prania i cyca do podania. Jednak ilość stoisk, nagród, sponsorów i atrakcji wywołał u mnie i u setek innych pytanie – Jak one we dwie kurczę to zrobiły? Jaaaaaak? One są tytankami pracy!!! One – Ania i Kamila, która jest w Konin Dzieciom od niedawna, ale działa z taką mocą, że silnik rakiety się przy niej chowa. Doskonale się uzupełniają, wspierają i działają. Nie gadają, tylko robią coś, by w Koninie wszystko było wiadomo - co dla dzieci, gdzie i kiedy. To kobiety-pistolety. Udowadniają, że da się pogodzić obowiązki mamy, żony i kobiety pracującej. Robią to żeby mamusie, tatusiowie, babcie czy ciocie były na bieżąco. Żeby było fajnie, miło, kolorowo i wspierająco. Dały radę, bo włożyły w to mnóstwo czasu, pracy, energii i SERDUCHA!!! Ale dały radę, bo mają wspaniałe rodziny, kochane babcie, facetów, siostry, ciocie, kuzynki, którzy ogarniali ich wszechświat w tym czasie, byście wy mogli wczoraj skorzystać z tej energii. Mają super rodzinę, bo ten portal jest dla rodzin, o rodzinach i one udowadniają, że fajnie jest siebie mieć.

Mam nadzieję, że to wszystko w portalu Konin Dzieciom czujecie i widzicie. Przed rozpoczęciem festynu były na przemian blade, wystraszone i podjarane. Nie wierzyły, że ktoś przyszedł. „O ja cię są wózki, o idzie jedna rodzinka, o idzie druga”. Takie były reakcje, a potem przyszły was setki!!! „Czy wy widzicie tych ludzi? Nie wierzę w to!” – pytały, stwierdzały.

Kochani strażacy zrobili super robotę i pianę, by dzieciaki mogły poszaleć, policjantki z uśmiechem opowiadały o swoim zawodzie, o zasadach bezpieczeństwa i chętnie przebierały dzieciaki w mundury, mali artyści ślicznie zabawiali publiczność swoim talentem na scenie, były doświadczenia, zajęcia plastyczne, strefa relaksu dla bobasów, dzieci i dorosłych, bańki, darmowe soczki i drożdżówki dla dzieci (Które tak pięknie serwowała Wam Sylwia). Kto chciał, mógł skorzystać z masażu, kupić torbę czy kubek ze śmiesznym napisem, wziąć udział w LOTERII URODZINOWEJ, która okazała się naprawdę wielka!!! Cieszymy się, że tak licznie wzięliście w niej udział. Gratulujemy super rodzince, która wróciła ze świetnym rowerem górskim do domu. Opowiadali nam, że składają na jeszcze jeden jednoślad, by całą rodzinką udać się na wycieczkę rowerową! Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wygrali inne nagrody w postaci gadżetów, upominków, gier rodzinnych, voucherów, bonów, wejściówek do sal zabaw, restauracji i innych świetnych miejsc w Koninie, będą o nas ciepło myśleć.

Było pięknie, kolorowo, a zapowiadany deszcz i chmury odeszły gdzieś daleko, robiąc nam przy tym ekstra przyjemność oraz niespodziankę urodzinową. Dziękujemy Iwonie Krzyżak, która wspaniale poprowadziła imprezę, bo bez niej byśmy tego nie ogarnęły! Jak mówiła, ta cała urodzinowa atmosfera udzieliła się również jej. Zdradziła, że w trakcie festynu dorobiła się kilku przyszywanych wnucząt, którzy chętnie pod sceną wskakiwali jej na kolana. Dziękujemy za odwiedziny włodarzom miasta - prezydentowi Józefowi Nowickiemu oraz jego zastępcy Sławomirowi Lorkowi, którzy życzyli nam kolejnych pięknych urodzin. Dziękujemy sponsorom i partnerom, którzy uwierzyli w nas i byli z nami w tym dniu.

- W festyn włożyłyśmy mnóstwo wysiłku i czasu, ale frekwencja nas kompletnie zaskoczyła. Nie wymyśliłybyśmy sobie tego w najśmielszych snach. To cudownie, że mieszkańcy przyszli z nami świętować. Portal Konin Dzieciom, to jest nasza pasja i miejsce, w którym się realizujemy. Mamy mnóstwo pomysłów na kolejne lata i nadzieję, że was nie zawiedziemy oraz że wkrótce będzie was z nami jeszcze więcej – mówią Ania Szwacińska i Kamila Lorek, które prowadzą Portal Konin Dzieciom. – Odkąd się tym zajmujemy, same widzimy ile się w Koninie dzieje dla dzieci w różnym wieku. Od zajęć edukacyjnych poprzez te rozwijające zdolności czy typowo rozrywkowe. Portal ma spełniać potrzeby z perspektywy rodzica, który szuka pomysłów na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem lub też poczytania o problemach innych, wątpliwościach czy popełnianych błędach. Ma znaleźć w nas pomoc i wsparcie. Obiecujemy, że w połowie września znów będzie o nas głośno!

Uwierzcie mi, że jeśli te wariatki tak powiedziały, to tak będzie. Gdy mówią o Konin Dzieciom aż świecą się im oczy. A ja cieszę się jak głupia, że jestem tego częścią, choć zawsze jakoś ich moc mnie onieśmiela. Byłam dumna z noszonej koszulki „Ekipa Konin Dzieciom”, choć fałda brzuszna przepięknie mi się z niej wylewała (ale tak lubię jeść). W imieniu swoim i Kingi (mogliście nas spotkać przy kubkach i losach) dziękujemy za poddawanie się sile naszej duszy marketingowca. Nie wiedziałyśmy, że ją mamy! DZIĘKUJEMY – już nic więcej dodać nie potrafię!

Niech moc będzie z WAMI i z NAMI!

FOTO: Ania Szwacińska, Łukasz Zieliński, Iga Janiszewska-Pawlak, Olga Balcerzak

KOMENTARZE
Iwona28.08.2018 godz: 16:34
Dziewczyny, pięknie było. Dziękuję w swoim imieniu i w imieniu wnuczki Ali. Maleńka bardzo zadowolona, tak jak wszystkie dzieciaki. Trzymam kciuki za kolejne lata waszej działalności.
Paulina Ka30.08.2018 godz: 12:07
Dzięki Iwka! Jeszcze żyjemy emocjami tamtego dnia:)
PODOBNE WPISY
Naprzód
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Czworo dzieci i COŚ
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Podsumowanie I edycji projektu "eko-szkoła"
Które placówki uzyskały tytuł „EKO-S...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ