CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Rozwijanie zainteresowań czytelnictwem wśród przedszkolaków z Janka Wędrowniczka

Rozwijanie zainteresowań czytelnictwem wśród przedszkolaków z Janka Wędrowniczka

Rozwijanie zainteresowań czytelnictwem ma ogromne znaczenie w rozwoju psychospołecznym dziecka, zwiększa jego wiedzę, ćwiczy koncentrację, umiejętność analizy faktów, zachęca do podejmowania prób czytania, rozwija zainteresowania itp.
 
Między innym dlatego, Jeżyki z Przedszkola nr 8 im. Janka Wędrowniczka obchodziły święto bibliotek i bibliotekarzy. Dzieci przedstawiały kolegom swoją ulubioną książeczkę, a następnie samodzielnie zorganizowały bibliotekę w grupie. Omówiły zasady korzystania z książek, wypożyczania ich i wykonały własną bajeczkę. Wybrały się również z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Tam odkryły czym różni się wypożyczalnia od czytelni i gdzie znajduje się magazyn książek. Poznały też różne rodzaje książek m.in. najmniejszą znajdującą się w bibliotece, książki podświetlane latarką, 3D i wiele innych.
Dzieci podczas wizyty mogły obejrzeć wystawę prac, które wcześniej wykonały - ilustracje bajki.
 
Przedszkole pozyskało również środki na zakup nowych pozycji książkowych w ramach rządowego "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" - co pozwoli nam na realizację kolejnych działań, o których napiszemy wkrótce.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ