CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mieszkańcy Radoliny zrobili przetwory dla siebie i sąsiada

Mieszkańcy Radoliny zrobili przetwory dla siebie i sąsiada

Początek jesieni to najlepszy czas, by jej pełne, dojrzałe smaki zamknąć w słoikach i cieszyć się nimi całą zimę.


W październikowy dzień Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „ NASZA RADOLINA” zaprosiło blisko 50 osób w różnym wieku do miejscowej świetlicy wiejskiej. Radolinianie spotkali się z podopiecznymi Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Chorym Tęczowa Gromada”, by razem przetworzyć góry chrupiących warzyw i słodkich od cukru śliwek, by przygotować marynaty i pachnące przyprawami salsy, a później zamknąć wszystko szczelnie w słoikach i ustawić na regałach spiżarni.

Warsztaty kulinarne pn. „Zrób przetwory dla siebie i sąsiada” poprowadziła pani Bożena Palpuchowska. Oprócz klasyki oraz pilnie strzeżonych przepisów zdradziła też nowości.  Na uczestników spotkania czekały różne niespodzianki: loteria fantowa (można było wylosować piękny wiklinowy koszyk czy torby z logo radolińskiego stowarzyszenia) czy zmagania w profesjonalnym ubijaniu kapusty sposobem naszych babć, czyli…nogami. Wszyscy, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił otrzymali certyfikat uznania. Nie zabrakło poczęstunku oraz wspólnie wypitej kawy, do której świetnie pasował goliński specjał- krówki. Cukierki były owinięte w personalizowane papierki z logo fundacji, stowarzyszenia i FIO. Na wieczka słoików również naklejono okolicznościowe naklejki nawiązujące stylistyką do plakatu reklamującego inicjatywę. Uczestnicy sprawiedliwie podzielili między siebie przetwory, więc na pewno zima im niestraszna. Będą mogli zajadać się bowiem przygotowanymi przez siebie pysznościami.

Warsztaty kulinarne pn. „Zrób przetwory dla siebie i sąsiada” były piątą z kolei inicjatywą realizowaną przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Chorym Tęczowa Gromada” w ramach projektu „Centrum Aktywności Społecznej, dofinansowanego z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Spotkaniu przyświecało hasło integrowanie przez gotowanie. Opinie uczestników świadczą o tym, że cel został osiągnięty.

Pięknie dziękujemy wszystkim za udział. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do tych, którzy pomagali w realizacji inicjatywy.

 


Karolina Kasprzak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Ogólnopolskie Dni Otwarte w SKAKANKA Dance&Fitness
Przez cały STYCZEŃ zapraszamy chętne dzieci do WSZYSTKIC...
Otwarte zajęcia pokazowe SkakankaDANCE
Zapraszamy na otwarte treningi! Dołączcie do SKAKANKI!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ