CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Skansen Archeologiczny w Mrówkach - zaprasza od 1 lipca

Skansen Archeologiczny w Mrówkach - zaprasza od 1 lipca

Skansen archeologiczny w Mrówkach to jeden z najciekawszych obiektów należących do Muzeum Okręgowego w Koninie. 
Położony jest ok. 800 m na południowy wschód od zabudowań wsi Mrówki, ok. 250 m na północ od drogi do wsi Świętne. Ulokowano go w miejscu z natury obronnym, a mianowicie na końcu półwyspu przy południowym brzegu jeziora Kownackiego. Od północy osłaniają go wody jeziora, a od zachodu i południa, zabagniona obecnie, dawna zatoczka. - taki opis lokalizacji skansenu znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum, lecz uwierzcie nam na słowo - traficie tam bez problemu!

A na miejscu w okresie wakacyjnym od 1 lipca do końca września czeka Was moc atrakcji!

Całość kompleksu zobrazuje Wam, jak wyglądała średniowieczna siedziba rycerska. W wieży tego średniowiecznego gródka - na jej dwóch pierwszych kondygnacjach znajdziecie ekspozycję części odkrytych podczas badań i wykopalisk archeologicznych artefaktów i zabytków, świadczących o życiu codziennym i zamożności mieszkańców gródka, który był zamieszkiwany od końca XIII do połowy XIV. Na ostatniej kondygnacja wieży znajduje się natomiast taras widokowy. Na uwagę wskazuje również fakt, że jest to jedyny tego typu obiekt w naszej najbliższej okolicy.

Ze skansenu wiedzie edukacyjna ścieżka przyrodnicza do grodziska w Świętnem i dalej do ośrodka wypoczynkowego w Przyjezierzu. - zaprasza do odwiedzin swojej filii i aktywnych spacerów Muzeum Okręgowe w Koninie.

Zapraszamy i my i polecamy Waszej uwadze wpisanie tego miejsca na mapie Waszych wakacyjnych wojaży w okolicy!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Ferie zimowe w Muzeum Okręgowym w Koninie
Zapraszamy na twórcze zabawy i rozwijające warsztaty!
Muzeum Okręgowe w Koninie wciąż zamknięte
Możliwe spacerki tylko po muzealnym ogrodzie
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ