CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
„Śladami przeszłości” czyli przedszkolaki poznają swoje miasto.

„Śladami przeszłości” czyli przedszkolaki poznają swoje miasto.

Przedszkole nr 8 im. Janka Wędrowniczka realizuje projekt „MOJE KORZENIE – MOJA MAŁA OJCZYZNA – PRAKTYKOWANIE EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ” opracowany przez pracowników CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Jest to cykl zajęć związanych z poznawaniem historii i kultury miasta i regionu. Celem spotkań jest także rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, wychowanie do wartości i rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Pierwsze spotkanie dotyczyło naszego miasta i nosiło tytuł „Śladami przeszłości”

Dzieci zapoznały się z legendą o Koninie,  ilustrowały jej przebieg, oglądały plan miasta, albumy o Koninie, fotografie, na których rozpoznawały charakterystyczne  miejsca. Następnie omówiły herb Konina i wyszukiwały go wśród innych herbów. Ciekawym zadaniem było również wykonanie herbu naszego miasta na macie do kodowania przy użycie kubeczków.

Zajęcia wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Cieszymy się, że dzieci samodzielnie wykonywały poszczególne zadania, co z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

Warto również dodać, że w ramach projektu powstał w naszej placówce punkt biblioteczny, z którego mogą korzystać nauczyciele realizując różnorodną tematykę w pracy z dziećmi, jak również poszerzać swoją wiedzę. Projekt jest także uzupełnieniem innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej placówce „Z Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę”.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
 
Larysa Pyzik-Dziubczyńska
Dyrektor Przedszkola nr 8 w Koninie
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Pocztówka z podróży
„Pocztówka z podróży” to tytuł...
Nie tylko dinozaury!
Nie tylko dinozaury. Naukowy piknik paleontologiczny odb...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ