CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Otwarcie czarnego szlaku słonia leśnego
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Otwarcie czarnego szlaku słonia leśnego

W ubiegłą sobotę około 100 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym inaugurującym Czarny szlak słonia leśnego wytyczony i oznakowany czarnymi piktogramami słonia leśnego przez nieformalną grupę turystyczną MASTRYCHT przy współpracy z Muzeum Okręgowym w Koninie i władzami Miasta Konina i gmin Ślesin i Kleczew.

Czarny szlak słonia leśnego to rowerowa ścieżka turystyczna, które trasy biegną łącząc Konin z gminami Ślesin i Kleczew. Jest to tzw. czarny szlak - zatem, nie należy do łatwych.

Szlak zainaugurowało rajdem około 100 rowerzystów, którzy wyruszyli w sobotę z Konina, aby przemierzyć fragment szlaku i odwiedzając Muzeum Okręgowe w Koninie, dotrzeć na Maltę Kleczewską. Finał szlaku jest nieprzypadkowy, ponieważ to właśnie na dzisiejszej MALCIE Kleczewskiej - zrekultywowanych dzisiaj terenach odkrywki “Jóźwin” Kopalni Węgla Brunatnego “Konin” odnaleziono fragmenty szkieletu słonia leśnego. Miejsce to upamiętnia głaz narzutowy, natomiast o znalezisku informuje turystów tablica z opisami i zdjęciami.
Na mecie rowerzystów oraz gości uroczystości inauguracji szlaku w Kleczewie czekało wiele atrakcji, spotkań, rozmów i fantastycznych emocji. Po krótkich przemówieniach przedstawicieli organizatorów i partnerów rajdu i Czarnego szlaku słonia leśnego zagrał krótki koncert “pod chmurką” zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Dla dzieci i młodzieży również przewidziano atrakcję, którą niewątpliwie było stanowisko Muzeum Okręgowego w Koninie i warsztaty lepienia z gliny modeli słonia leśnego.

Nas absolutnie urzekła okolica MALTY kleczewskiej, piękno zieleni terenów zrekultywowanych i obecność jeziora w wyrobisku odkrywki. Pogoda sprzyjała rekreacji, a Centrum Informacji Miejskiej zapewniało zgromadzonym turystom dostęp do map i planów szlaków pieszych i rowerowych oraz informatorów turystycznych.

Mamy nadzieję, że to nie jest ostatnia inicjatywa projektu Wczasy w Koninie… nieoficjalnie wiemy, że plany są szerokie. Zatem, trzymamy kciuki i gratulujemy serdecznie sukcesu!
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Dojrzały weekend w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny włącza się do a...
Utracone oblicza - nowa wystawa w Muzeum Okręgowym w Koninie
Wystawa plenerowa prezentuje wizerunki obrazów &n...
Cztery Izabelle dla konińskiego muzeum
Kadra Muzeum Okręgowego w Koninie powróciła z rekordową ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ