CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Smykofonia... czyli muzyczna uczta małych melomanów
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Smykofonia... czyli muzyczna uczta małych melomanów

Smykofonia nas nieodmiennie zachwyca!

Dzisiaj nie mogło być inaczej, jak kreatywnie, rodzinnie… po prostu DOBRZE. Bo dobrze nam było razem pobawić się melodią, rytmem, rymem i pozachwycać mniej lub bardziej znanymi utworami muzyki klasycznej. Ciocia Ada jak zawsze zaprosiła nas do fascynującego świata dźwięków…

“Do re mi fo sol la si do… wszystkie nutki z nami idą…”

Rozbrzmiało gromko w sali Centrum Kultury i Sztuki, a Mali Melomani wraz ze swoimi rodzicami włączyli się do inscenizacji. Bo taka jest właśnie Smykofonia - na wskroś integruje, nie nachalnie, lecz taktownie zapraszając najmłodszych do wspólnej zabawy. Na scenie CKiS wystąpili soliści, którzy w towarzystwie skrzypiec i fortepianu wykonali utwory m.in. Stanisława Moniuszki oraz innych kompozytorów muzyki klasycznej. Zatem, pod czujnym okiem Cioci Ady i dzięki zaproszonym do wspólnego występu artystom, poznaliśmy dzisiaj wesołe utwory, których wspólnym mianownikiem były postaci popularnych zwierząt domowych - kota i psa - tak bliskie najmłodszym odbiorcom.

Finałem koncertu jak zawsze był wspólny śpiew i gra na instrumentarium Orffa. Ze sceny rozbrzmiały janczary i marakasy, a głównymi bohaterami koncertu stały się dzieci.

Tak, Smykofonia i tym razem nas zachwyciła - zaskakującym scenariuszem, ciekawą tematyką, profesjonalnym wykonaniem, niepowtarzalnym zaangażowaniem artystów, lecz przede wszystkim… atmosferą. To koncerty jak żadne inne - na wskroś rodzinne, ciepłe, sympatyczne. Z resztą… to już kolejna odsłona naszej muzycznej przygody i coraz więcej małych i dużych melomanów się zna… chociażby z widzenia.

Dziękujemy za kolejne spotkanie i… już nie możemy doczekać się następnej odsłony projektu.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
SMYKOFONIA „Ale dmucha- cha -cha”
Zapraszamy dzieci do lat 7 wraz z opiekunami na cudowny ...
Koncert Smykofonia przeniesiony!
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie odwołuje zaplanowane ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ