CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
SMYKOFONIA. Takie muzyczne i rodzinne wydarzenie tylko w CKiS w Koninie
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

SMYKOFONIA. Takie muzyczne i rodzinne wydarzenie tylko w CKiS w Koninie

SMYKOFONIA w CKiS w Koninie to unikatowy projekt koncertów dedykowanych najmłodszym melomanom

Obowiązujący reżim sanitarny zubożył kalendarz imprez dla dzieci w Koninie, tym bardziej więc cieszy fakt, że w gościnne mury Centrum Kultury i Sztuki na nowo powróciły koncerty i pokazy muzyczne dla melomaluszków pt. SMYKOFONIA. 

Tym razem artyści zaprosili dzieci wraz z rodzicami na magiczne spotkanie z instrumentami dętymi blaszanymi i koncert zrealizowany w kameralnym gronie. Stęsknieni mali melomani poznali więc trąbkę, puzon i tubę, a całość wydarzenia jak zawsze była zrealizowana w formie interaktywnego spotkania i próby zbudowania sympatycznej i bliskiej relacji z uczestnikami. Celem projektu jest bowiem popularyzacja muzyki wśród dzieci najmłodszych, mądra edukacja artystyczna, rozbudzenie ciekawości i wrażliwości oraz integracja międzypokoleniowa.

Artyści Trio dętego blaszanego w składzie Łukasz Rafiński - trąbka, Tomasz Marczyński - puzon, Jarosław Szymeczko - tuba zaprezentowali małym gościom i ich rodzicom utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, zaprosili do wspólnego walca i wprowadzili dzieci w atmosferę jesiennej nostalgii. Po tak długiej przewie z projektem wyjątkowa i niemal symboliczna była nieobecność ukochanej przez wszystkie dzieci Cioci Ady  -Adriany Wdziękońskiej spowodowana chorobą artystki.

Kolejna odsłona SMYKOFONII w Koninie w październiku,
na którą już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młod...
Nasze magiczne Encanto
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Klub wsparcia dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę
Wsparcie i poradnictwo dla rodziców i dzieci!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ