CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Sprzątanie świata - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

Sprzątanie świata - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

Przedszkole nr 16 w Koninie po raz kolejny przystąpiło do największej w Polsce ekologicznej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022" pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze".

Udział w acji uzmysłowił  przedszkolakom jak ważne dla naszej planety jest unikanie jej zaśmiecania oraz jak należy poprawnie segregować odpady. Poprzez szereg rozmaitych działań uzmysłowiłyśmy naszym podopiecznym , iż tak naprawdę wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze zarówno te porzucone przez człowieka w naturze jak i te posprzątane przez niego bo przecież innych na naszej planecie nie ma. Była to świetna edukacja odpadowa oraz promowanie poszanowania środowiska i angażowanie do działań służących jego ochronie.

Zatem, przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie rzecz jasna zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Odbyło się również szereg rozmów na temat ochrony środowiska przed jego zaśmiecaniem, obejrzeliśmy książki o tematyce ekologicznej, w poszczególnych grupach dzieci obejrzały filmiki edukacyjne. Zostały też zapoznane ze sposobami segregowania śmieci, z kolorami pojemników oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne.

Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Udział naszych przedszkolaków w akcji sprzątania świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie
Już kolejny raz Przedszkole nr 16 w Koninie włączyło się...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ