CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Sukces sołectwa Spławie i Przyjma w IV edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”
Miasto i Gmina Golina
Autor: Miasto i Gmina Golina

Sukces sołectwa Spławie i Przyjma w IV edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

Jesteśmy dumni z sukcesu dwóch sołectw z terenu gminy Golina tj. : sołectwa Spławie, które zostało laureatem konkursu i sołectwa Przyjma, które otrzymało wyróżnienie w IV edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Sołectwo Spławie otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł oraz dyplom natomiast sołectwa Przyjma pamiątkowy dyplom. Cieszymy się , że ogromna aktywność sołectw, liczne przedsięwzięcia i inicjatywy podejmowane przez lokalną społeczność pod czujnym okiem inicjatorek - zaangażowanych i pracowitych sołtysek obydwu wsi tj. pani Anny Kapturskiej i p. Iwony Kościelskiej zostały dostrzeżone i nagrodzone. Gratulujemy i życzymy wszystkim mieszkańcom zwycięskich wsi, zdrowia i przede wszystkich wytrwałości w pracy na rzecz rozwoju swoich małych ojczyzn.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął IV edycję konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Konkurs miał na celu ocenę aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością.

Powołana przez Zarząd kapituła konkursu dokonała oceny aktywności sołectw w oparciu o analizę:

- liczby przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, także tych bez udziału środków programu,

- udziału sołectw w konkursach dotacyjnych „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”,

- stopnia sformalizowania grupy odnowy wsi (działanie w formie stowarzyszenia),

- planowania rozwoju w sołectwie (sołecka strategia rozwoju).

Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 31 sołectw wyróżnionych.

Jesteśmy dumni z sukcesu dwóch sołectw z terenu gminy Golina tj.: sołectwa Spławie, które zostało laureatem konkursu i sołectwa Przyjma, które otrzymało wyróżnienie w tymże konkursie. Nagroda finansowa dla laureata konkursu w kwocie 3 tys. zł trafi na konto Gminy Golina a następnie zostanie wykorzystana na wskazany cel przez sołectwo.

Spławie i Przyjma to kolejne aktywne wielkopolskie sołectwa z ternu naszej gminy, które dołączyły do grona zwycięzców tegoż konkursu. Przypominamy, iż w zeszłym roku tytuł laureata przypadło sołectwu Radolina.

Jeszcze raz gratulujemy, dziękując za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i owocną współpracę.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ