CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Szopki bożonarodzeniowe w FERIO
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Szopki bożonarodzeniowe w FERIO

Z makaronu, modeliny, papieru, drewna, pierników, plastikowych nakrętek, a nawet
z klocków LEGO! Pomysłowość twórców szopek bożonarodzeniowych, którzy wzięli udział w konkursie „ANIOŁY 2020” nie miała granic. Prace zostały wykonane z niezwykła starannością i nie zabrakło w nich nietypowych elementów, które przykuwają uwagę.
 
Mogłyśmy się o tym przekonać z dziewczynami osobiście, bo na podziwianie konkursowych prac wybraliśmy się do klasztoru oo. Franciszkanów w starej części miasta. Dziewczynki podziwiały z uwagą wszystkie szopki, a kilka szczególnie skradło ich serca. W dodatku szopka przed klasztorem i w  środku kościoła też zrobiła na nich ogromne wrażenie.
 
By wystawę  mogło zobaczyć jak najwięcej widzów, organizatorzy postanowili przenieść ją na dwa tygodnie, od 5 do 16 stycznia 2021 r., z klasztoru oo. Franciszkanów do FERIO Konin. Od 18 stycznia ponownie będzie dostępna w klasztorze aż do dnia podsumowania konkursu, czyli do 24 stycznia. 
 
A jak podsumowują rywalizację organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Sztuki oraz klasztor oo. Franciszkanów? - Prace odzwierciedlają pomysłowość, dokładność i talent plastyczny uczestników. Wiadomo, że własnoręczne tworzenie szopek jest bardzo pracochłonne, ale uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Mamy tu misternie lepione, klejone, wycinane i rzeźbione figurki. Oczywiście pomysłów na ich wykonanie nie brakowało, wykorzystano: kolorową plastelinę, bibułę, papier, drewno, siano, mech, szyszki i masę solną. Ciekawe konstrukcje szopek powstały także z makaronu, plastikowych nakrętek, pachnącego piernika i klocków Lego. 
 
Do tworzenia tych wyjątkowych szopek udało się zaangażować zarówno małych, jak
i dużych. We wspólną pracę i zabawę włączyły się wszystkie pokolenia. Szopki powstawały indywidualnie, rodzinnie i grupowo. Wręczenie nagród przewidziano na 24 stycznia 2021 r., w klasztorze oo. Franciszkanów.
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Włącz kulturę z darmową aplikacją!
Już od dziś wszystkie wydarzenia kulturalne subregionu k...
"Dyplom 2020” – otwarcie wystawy online
Wybór dyplomów absolwentów Państwow...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ