CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tydzień Miodnej Energii w Ferio Konin

Tydzień Miodnej Energii w Ferio Konin

Ferio Konin
Pszczoła miodna to jeden z najważniejszych owadów, który na Ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Bo zapyla niemalże 80% roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną. Od 16 do 21 maja zapraszamy do Centrum Handlowego Ferio Konin na Tydzień Miodnej Energii!

Dowiedz się więcej na temat roli pszczół w przyrodzie!

Zobacz wystawę edukacyjną
W dniach od 16 do 21 maja na terenie Ferio Konin dostępna będzie wystawa edukacyjna na temat życia pszczół i nie tylko!
Biedronka, chrząszcz, motyl i inne owady – w ramach ekspozycji będzie można dowiedzieć się więcej na temat roli owadów w środowisku naturalnym i ich codziennych zadaniach. Klienci będą mieli także okazję zgłębić tajniki pozyskiwania miodu oraz poznać - niezbędne w warsztacie pszczelarza - akcesoria pszczelarskie.

Weź udział w bezpłatnych warsztatach pszczelarskich*
W dniach od 17 do 21 maja zaplanowano zajęcia dla wielkich odkrywców pszczelich sekretów. Warsztaty będą skierowane zarówno dla klientów indywidualnych jak i zorganizowanych grup szkolnych. Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? W jaki sposób pszczoły się ze sobą komunikują? Kiedy odpoczywają? I czy one w ogóle śpią? Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują najmłodszych adeptów pszczelarstwa. Podczas zajęć każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz - zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i wziąć do ręki podkurzacz. Będzie też degustacja pszczelego pyłku i naturalnych miodów. Każdy uczestnik będzie też mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.
 
Zdobądź sadzonkę rośliny miododajnej**
W sobotę 21 maja, od godz. 11.00 do 19.00 w zamian za zakupy rozdawać będziemy sadzonki roślin miododajnych. Wystarczy okazać dowód zakupu za zakupy zrealizowane w dniach akcji tj. 16-21 maja 2022 roku, na min. 100 zł (maks. jeden paragon) i odebrać sadzonkę. Rośliny wydawane będą w pobliżu sklepu H&M.
 
Oddaj głos na najpiękniejszy ul – konkurs plastyczny dla przedszkolaków
W klimat pasieki wprowadzą nas przedszkolaki, które w ramach konkursu plastycznego miały za zadane udekorować ul. Prace podopiecznych z konińskich placówek będą wyeksponowane Ferio Konin w dniach od 16 do 21 maja. Oddając głos na najładniejszy ul, będzie można wesprzeć konkretną placówkę, która w nagrodę otrzyma sadzonki roślin miododajnych do obsadzenia swoich terenów zielonych. Konkurs i głosowanie odbywają się w ramach profilu Ferio Konin na Facebook.com.
______
 
* Obowiązuje limit miejsc.
Warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych odbywają się w dniach 17-20 maja, codziennie od godz.9.00
Zajęcia trwają ok 45 minut. Zgłoszenia: feriokonin@multi.eu
Warsztaty dla klientów indywidualnych odbywają się w sobotę 21 maja w godzinach: 11.00-19.00
Zajęcia trwają nieprzerwanie, zapisy przyjmowane są na bieżąco w dniu akcji w Punkcie Obsługi Promocji przy sklepie H&M
 
** Oferta nie dotyczy produktów i usług wyłączonych z Promocji.
Szczegóły w regulaminie Akcji Promocyjnej dostępnym w Punkcie Obsługi Promocji i siedzibie Organizatora.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ