CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
#uwolnijzłomka - weź udział w akcji Uwolnij Złomka i wesprzyj dzieci i młodzież w domowej edukacji
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

#uwolnijzłomka - weź udział w akcji Uwolnij Złomka i wesprzyj dzieci i młodzież w domowej edukacji

Od ponad 3 tygodni dzieci, ich rodzice i nauczyciele przebywają w izolacji i starają się realizować program nauczania zdalnego. Nieznana dotąd forma realizacji programu nauczania mobilizuje wszystkich do wytężonej pracy, łączenia i realizacji nowych ról społeczno-zawodowych oraz kreatywności w podejmowanych próbach edukacji i wychowania w domu.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że nauczanie zdalne niejako wymuszone sytuacyjnie na wszystkich podmiotach i szczeblach edukacji generuje szereg problemów, które dotyczą zarówno samej szkoły, jak i uczniów i rodziców. Ich skala jest niewyobrażalna... od drobnych kłopotów do problemów dużego kalibru.

Wyobraźcie sobie bowiem prywatne "zacisze", w którym już od wczesnych godzin porannych we wszystkich przestrzeniach i pomieszczeniach mieści się zdalne biuro pracy on-line, e-szkoła i e-learning, śniadanie, obiad, porządki domowe i zabawa młodszego rodzeństwa. Wyobraźcie sobie słabe łącze internetowe, przeciążone serwery, tysiące zadań, ćwiczeń i eksperymentów, jeden laptop, brak drukarki... Wyobraźcie sobie te wszystkie aktywności na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Wyobraźcie sobie te wszystkie aktywności w gronie kilkorga rodzeństwa. Wyobraźcie sobie zagubienie uczniów doświadczających rodzinnych problemów w tle... wyobraźcie sobie...

skala problemów związanych z edukacją zdalną jest niewyobrażalna

Jeden z nich możemy jednak rozwiązać razem, dając drugie życie naszym starym komputerom!

DOŁĄCZ DO AKCJI #UWOLNIJZŁOMKA

UwolnijZłomka - komputery dla potrzebujących to grupa aktywistek i aktywistów oraz informatyków, programistów, przedsiębiorców i osób prywatnych. To inicjatywa pro bono powstała z potrzeby serca i chęci pomocy uczniom, rodzicom i nauczycielom. Grupa ma na celu ich aktywne wsparcie - organizację sprzętu, inicjowanie pomocy oraz informowanie o potrzebach i poszukiwanie wsparcia. Grupa działa bezpłatnie, stopniowo poszerzając zasięg swojego wsparcia na cały kraj - liczba jej uczestników stopniowo rośnie, a na jej łamach coraz więcej instytucji oferuje swoje wsparcie oraz poszukuje pomocy. W ramach jej działań nie ma miejsca i przyzwolenia na komercję, jest za to przestrzeń i okazja na to, aby dać drugie życie nieużywanym sprzętom i dzięki temu - drobnym gestem wesprzeć dzieci w edukacji.

Dla wielu z nich nawet stara drukarka, laptop z demobilu, dawno nieużywany smartfon lub zapomniany przez Was tablet może być szansą realizacji obowiązku dydaktycznego.

Jeśli masz sprzęt do przekazania dla instytucji,
albo jesteś instytucją, która go potrzebuje dla podopiecznych

napisz na adres: zlomek.oddam@gmail.com
Temat: Oddam - co, ile, miejscowość, kontakt
Temat: Przyjmę - co, ile, miejscowość, kontakt

>KLIKNIJ TUTAJ< I DOŁĄCZ DO GRUPY POMAGACZY


Możecie również wesprzeć akcję lokalnie. Otóż jeden z z żołnierzy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu przyłączył się do akcji!
 

ŻOŁNIERZ Z 33. BAZY LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO W POWIDZU ZBIERA LAPTOPY DLA DZIECI GARNIZONU POWIDZ

W wolnym czasie naprawia stare, lekko podniszczone komputery, które następnie przekazuje najbardziej potrzebującym dzieciom ze szkół funkcjonujących na terenie Garnizonu Powidz. Obecnie taka pomoc jest szczególnie ważna, gdyż dzieci i młodzież szkolna mają obowiązek odbywania nauczania zdalnego, a nie każdy ma dostęp do komputera. - relacjonuje dowództwo bazy wojskowej w Powidzu.
Szczegółowe informacje możecie uzyskać również >TUTAJ<

GRATULUJEMY INICJATYWY!

KOMENTARZE
Danuta18.11.2020 godz: 13:26
Dlaczego bezpłatnie? Nauczyciele lekarze politycy potrzebują dużo pieniędzy. Inicjatywa piękna, ale nie przesadzajmy Oddać stary niepotrzebny sprzęt pozbyć się czegos co jest nam zbyteczne ale przecież ten młody człowiek też żyje I potrzebuje pieniędzy.
PODOBNE WPISY
Tancerze "Rytmixu" powitali nowy rok szkolny
Studio tańca RYTMIX świętują rozpoczęcie roku i powr&oac...
Jak rozmawiać z psem
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ