CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wernisaż "Kobiece wariacje" młodych artystów z Konina

Wernisaż "Kobiece wariacje" młodych artystów z Konina

Wystawę prac młodych plastyków z Atelier KreDKa „Kobiece wariacje” zaprezentowano na dużym ekranie Kina Centrum Konińskiego Domu Kultury. Wystawa artystów z Atelier KreDKa początkowo miała odbyć się 20 marca, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Wtedy obrazy plastyków można było podziwiać jedynie w galerii internetowej KDK.  

Wernisażu z prawdziwego zdarzenia młode talenty doczekały się w końcu w miniony weekend. Wszystko po to, by docenić ich prace, zaangażowanie i wynagrodzić czas, w którym nie mogli spotykać się w swej ukochanej pracowni.

Obrazy z bliska można było oglądać w Strefie K, ale także na ekranie Kina Centrum. To właśnie podczas tej kinowej odsłony wystawy, zaprezentowano nie tylko obrazy ale także ich twórców. Na wystawie znalazło się 40 prac wykonanych przez 30 młodych plastyków. Autorami prac są zarówno najmłodsi, bo 10-letni artyści, jak i ci najstarsi – licealiści i studenci.

- Wszyscy są niezwykle zdolni i jestem z nich bardzo dumna. Wielokrotnie zaskakują mnie swoimi pomysłami, umiejętnościami, wykonaniem. Talent dzieci i młodzieży z KDK doceniany jest także na konkursach – mówiła podczas prezentacji Katarzyna Mijakowska, instruktor KreDKi.

Wartym podkreślenia jest fakt, że autorką rysunku, który pojawił się na plakacie zapowiadającym wystawę „Kobiece wariacje” jest 17-letnia Michalina Pawlak. Praca ta została nagrodzona na 41. Przeglądzie Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę zorganizowanym w 2019 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Na wystawie prezentowane są także inne nagrodzone na tym przeglądzie prace Michaliny Pawlak oraz wyróżnione obrazy Danuty Maćkowiak i Aleksandry Głowackiej, a także kilka prac Weroniki Bilskiej i Gabrieli Wałowskiej, które również były prezentowane na pokonkursowej wystawie Przeglądu o Złotą Sztalugę. 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Cykliczne warsztaty LEGO w Bricks4Kidz w Koninie
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej on-line
NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich pozi...
SKANSEN BICZ proponuje catering świąteczny
Dla tych, którzy nie przepadają za przygotowywani...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ