CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wielkanocne przygody przedszkolaków z Krzymowa

Wielkanocne przygody przedszkolaków z Krzymowa

Jajo gigant

 
Przedszkolaki z Oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mega Jajo Wielkanocne”, zorganizowanym przez OŚRODEK REHABILITACYJNO- EDUKACYJNO –WYCHOWAWCZY w Kołobrzegu. Projekt trwał od 1 do 26 marca 2021 r. Uczestnikami wydarzenia mogły być przedszkola z całej Polski. Celem konkursu było poznawanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, wyrabianie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie oraz rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej poprzez czynności manualne. Maluszki, Średniaki oraz Starszaki z grup przedszkolnych, wykonały olbrzymi model jajka wielkanocnego. Wykorzystano różne materiały plastyczne, m.in. kolorowe bibuły, farby, papier, karton, materiał przyrodniczy oraz rafię. Efekty pracy można podziwiać na facebookowym fanpage’u strony „Mega Jajo Wielkanocne”. Wysokość pisanki to aż 210 cm, z kolei jej szerokość w najszerszym miejscu wyniosła 170 cm. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dn. 30 marca. Oddziały przedszkolne w Krzymowie zajęły 3 miejsce.
- Dziękujemy za wsparcie całej społeczności szkolnej, a także, składamy podziękowania Organizatorom wydarzenia za dostrzeżenie pracy naszych przedszkolaków i nagrodzenie pisanki trzecim miejscem. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy – mówiły Dominika Drapała, Aneta Woźniak, Milena Szczepańska, Renata Pocztowska, nauczyciele grup przedszkolnych.
 

Wymiana kartek świątecznych

Święta Wielkanocne to piękny czas, w którym tradycyjnie wysyła się kartki świąteczne z życzeniami. W tym roku wychowawcy grup przedszkolnych z Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Krzymowie wyszli z inicjatywą wymiany kartek Wielkanocnych    z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Paprotni. Celem tej akcji było podtrzymanie tradycji wymiany kartkowej oraz propagowanie inwencji twórczej dzieci. Grupa Maluszków, Średniaków oraz Starszaków wraz z wychowawcami przygotowały piękne kartki z motywami świątecznymi oraz z życzeniami zamieszczonymi w środku. Dzieci, które wykonywały kartki własnoręcznie się podpisały, a najmłodsza grupa przy pomocy wychowawcy odbiła swoje paluszki, które zostały podpisane.

W warsztatach Terapii Zajęciowej w Paprotni kartki świąteczne przygotowały dwie pracownie: plastyczna, pod czujnym okiem Pani Agnieszki Jędrzejaszek  oraz informatyczna, nad której przygotowaniem czuwała Pani Ewa Wojdak – Staszak. Dodatkowo każda z Grup Przedszkolnych otrzymała upominek w postaci drewnianych pisanek przygotowanych przez uczestników Warsztatów.

Niestety z racji sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju Przedszkolaki nie mogły zaprosić przedstawicieli z Warsztatów Terapii Zajęciowej do przedszkola ani dzieci nie mogły się wybrać do Warsztatów. W tej sytuacji jedna w wychowawczyń – Pani Dominika Drapała jako przedstawicielka Przedszkola udała się do Warsztatu i wraz z kierownikiem oraz jedną z uczestniczek dokonała wymiany kartek.

Oddziały Przedszkolne serdecznie dziękują kierownikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Paprotni Panu Dariuszowi Urbańskiemu za możliwość przeprowadzenia akcji wymiany kartek świątecznych.

Dominia Drapała
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Świąteczny majowy czas w Przedszkolu w Krzymowie
Maj jest szczególnym miesiącem w Polskiej histori...
Wielkanocne wypieki z Ferio Konin
Zapraszamy do obejrzenia WIELKANOCNEGO odcinka warsztató...
Niezwykłe palmy wielkanocne w Klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie
Na konkurs zgłoszono prawie 60 cudownych palm wykonanych...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ