CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej finał co roku mnie szczerze wzrusza, a kolejne rekordy zbiórek wywołują łzy – dosłownie. Tym szczerzej wzrusza mnie dzisiaj, kiedy po raz drugi gramy razem z naszym największym Szczęściem – Basią, a czerwone serduszko od niespełna 2 lat figuruje w Jej książeczce zdrowia na certyfikacie przesiewowego badania słuchu. Dla nas to ogromnie dużo, chociaż dla innych rodziców to czerwone serduszko ma jeszcze głębszy przekaz i sens – jest symbolem ŻYCIA! Bo to czerwone serduszko niejednokrotnie uratowało życie Dziecka, które niekiedy było „bez szans”. To czerwone serduszko to symbol szansy na ŻYCIE. Ta (nie)zwykła naklejka figurująca na niejednym sprzęcie oddziałów położniczych, neonatologicznych, dziecięcych, laryngologicznych to symbol niepowtarzalnego Patriotyzmu i siły Serc niezłomnych w pomocy tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – osobom najbardziej bezbronnym: noworodkom, niemowlętom, dzieciom i młodzieży, osobom starszym i przewlekle chorym.

Jaki był ten finał? Deszczowy, pochmurny, chłodny i wietrzny – PIĘKNY! Bo rozgrzewały nas ciepłe uśmiechy wolontariuszy. Był 9. Bieg Policz się z cukrzycą, były gorące licytacje, były występy artystyczne lokalnych wokalistów i instrumentalistów, uczniów szkół artystycznych i podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury, była cała masa atrakcji przygotowana w przestrzeni Galerii Nad Jeziorem! Dzieci i dorośli mogli skorzystać z szybkich pomiarów ciśnienia i badań cukru we krwi oraz kursów pierwszej pomocy zorganizowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Wychowankowie MDK w Koninie przygotowali atrakcje dla najmłodszych, a kwestował w ich imieniu gigantyczny miś, zachęcając Dzieci do wspólnych zdjęć i datków do puszki. O szalone fryzury dzieci bawiących się podczas finału w Galerii Nad Jeziorem zadbała ekipa z salonu fryzjerskiego Spokojna Głowa. Były również warsztaty m.in. lepienia z gliny, wspólne malowanie samochodu, animacje Fundacji Otwarcie, słodkie i zdrowe poczęstunki... i wiele więcej atrakcji, których nie sposób tu wymienić. Lecz przede wszystkim była FANTASTYCZNA ATMOSFERA RADOŚCI Z BYCIA RAZEM w tym szczególnym dniu.

Nad całością czuwał Koniński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Centrum Kultury i Sztuki - Domu Kultury OSKARD pod kierunkiem szefowej sztabu Pani Justyny Kałużyńskiej – ogromne gratulacje za fenomenalną organizację!

Orkiestra dzisiaj gra nie tylko w Polsce – jej dźwięki rozbrzmiewają dzisiaj na całym świecie i to jest jej fenomen.

Nie ulega wątpliwości, że pomimo tak skrajnych opinii i ocen, Orkiestra nadal „gra do końca świata i o jeden dzień dłużej”, jednocząc, integrując, jak żadna inna fundacja. Nigdzie, na całym świecie nie ma takie „Orkiestry”, nie ma TAKIEJ inicjatywy, nie ma TAKIEGO ŚWIĘTA!

Czy warto grać z Orkiestrą? My nie mamy wątpliwości! Gramy bez focha, dla Nich i razem z Nimi. DZIĘKUJEMY! <3

3mamy kciuki do czerwoności za kolejny rekord!

PS A jaki sprzęt z serduszkiem możecie spotkać w naszym szpitalu? Możecie to łatwo sprawdzić TUTAJ, łącznie z kwotą jego wartości.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Sto drzew na sto lat OSP
Z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych...
CKiS w Koninie zaprasza na koncert SMYKOFONIA „Pieski małe dwa”
CKiS w Koninie zaprasza na kolejne koncerty w tak lubian...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ