CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Konin nabrał wiatru w żagle podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Konin nabrał wiatru w żagle podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To był niezwykły zryw dobrych, szczerych, empatycznych serc - serc Wolontariuszy i Darczyńców, Artystów i Uczestników. To był niezwykły...

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie

Inicjatywa WOŚP stała się fenomenem... na skalę kraju... na skalę świata. Pomimo, że wzbudza niekiedy skrajne emocje, dzieli i jednoczy. Jedno jest pewne - nie ma na świecie drugiej takiej Orkiestry i drugiego TAKIEGO Dyrygenta. My... dzisiaj czułyśmy dumę. Dumę bycia choć niewielkim procentem tego fenomenu. Czułyśmy te emocje, które towarzyszą wszystkim, którzy grają w tej Orkiestrze i dla tej Orkiestry, 

Dziękujemy, że byliście z nami!


Wiatr w Żagle

To hasło przewodnie WOŚP 2020. To hasło, które nadawało rytm, tempo, charakter dzisiejszego dnia, chociaż jedno pozostało niezmienne - niepowtarzalna atmosfera tego wyjątkowego dnia, który jest finałem i jednocześnie początkiem inicjatywy, która gra i będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Dzisiaj graliśmy #RAZEM (my po raz pierwszy również, jako wolontariuszki). Graliśmy dla najbardziej potrzebujących, najmniejszych pacjentów oddziałów szpitali w całej Polsce - dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Graliśmy w jednym z największych sztabów w kraju - wśród 725 wolontariuszy, którzy wyszli dzisiaj z kolorowymi puszkami, identyfikatorami i czerwonymi serduszkami na ulice miasta Konina i powiatu konińskiego, aby wziąć udział w największej kweście.

Główne działania dzisiejszego finału, jak co roku od kilku lat odbywały się w przestrzeni i wokół Galerii Nad Jeziorem, która otworzyła swoje gościnne progi dla załogi konińskiego sztabu WOŚP, harcerzy, wolontariuszy i animatorów stoisk oraz gości wydarzenia. Jej korytarze wypełniły się stoiskami z przeróżnymi atrakcjami, zabawami, pokazami, degustacjami, usługami. Zbudowano dwie sceny, na których deskach występowali mali i duzi artyści, z głośników płynęła muzyka i rozbrzmiewały liczne licytacje. Galeria tętniła życiem, mimo tzw. "niehandlowej" niedzieli... a partnerzy finału i wolontariusze "dwoili się i troili", aby zapewnić dzieciom i ich rodzicom moc atrakcji i bezpieczeństwo. Były szalone fryzury, malowanie buziek, kolorowe balony, strefa UCIECHOWO, warsztaty origami, ciasta i słodkości, happeningi i spotkania z włochatymi ratownikami WOPR Konin, diagnostyka i badania cukru i ciśnienia oraz wiele... wiele innych atrakcji.  Wszystko po to, aby w puszkach zadźwięczały monety i zaszeleściły banknoty.
 

DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ

Program konińskiego finału był tak skonstruowany, aby niemalże każdy mógł w nim odnaleźć coś ciekawego dla siebie... a cel dzisiejszej Orkiestry zmobilizował licznych partnerów, którzy inicjowali zbiórki w innych lokalizacjach oraz wydarzenia  charytatywne równoległe do głównych działań finału w Galerii Nad Jeziorem.

Szczególnie miłośnicy aktywności fizycznej i sportu mieli dzisiaj duże pole do popisu! Jak co roku bowiem czekał na nich bieg pt. "Policz się z cukrzycą" zorganizowany wokół jeziorka Zatorze, a w hali sportowej przy ul. Popiełuszki odbył się dzisiaj turniej piłki siatkowej. Stowarzyszenie MiniFootball Konin zorganizowało 2-dniowe rozgrywki halowej piłki nożnej dla drużyn dziecięcych i dorosłych zawodników z Konina i powiatu konińskiego, które odbywały się przez cały weekend w hali sportowej MOSiR "RONDO". O WOŚP nie zapomniały również konińskie morsy, Ścianka Wspinaczkowa WPINKA i ścianka wspinaczkowa w SP 9.

Było zdrowo i sportowo!

Zwieńczeniem dzisiejszej kwesty był koncert finałowy w wykonaniu Mesajah.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Koncert pełen emocji w Muzeum Okręgowym w Koninie
Kolejne niezwykłe muzyczne podróże za nami! Tym r...
Wilczy Gang
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
"Złodziejaszki" na bulwarze
Japoński dramat „Złodziejaszki” otworzy cykl...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ