CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wrzesień w Leszczynowej Górce

Wrzesień w Leszczynowej Górce

Wrzesień to czas kiedy dzieci wracają po wakacjach do przedszkola. W Leszczynowej Górce pojawiło się sporo nowych dzieci, ale wróciły też przedszkolaki, które znają nasze przedszkole bardzo dobrze.

W pierwszym tygodniu dzieci przypomniały sobie zasady panujące w przedszkolu oraz brały udział w zabawach integracyjnych. Wystartowaliśmy w nowy rok szkolny intensywnie.

15 września w naszym przedszkolu zagościły kropki, a to z okazji Dnia Kropki. W salach nauczycielki organizowały ciekawe zabawy i zapoznały dzieci z książką "The Dot- Kropka" Peter H. Reynolds, dzięki której zwróciły uwagę przedszkolaków na to, że każdy jest wyjątkowy, kreatywny i posiada jakiś talent. W ten wyjątkowy dzień wszyscy otrzymali dyplomy i pozostawili po sobie wiele fantastycznych dzieł, zdobiących nasz przedszkolny korytarz.

16 września przedszkolaki wyposażone w worki kolorowe i rękawiczki ruszyły w okolicę przedszkola, aby posprzątać nasz kawałek Ziemi. Dzieci wzięły udział w 29. Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Przypomniały sobie o potrzebie dbania o środowisko i prawidłowej segregacji odpadów.

22 września dzieci z grupy Maczki i Motylki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Dzieci przemaszerowały w barwnym korowodzie oraz zaprezentowały zebranym gościom swój taniec. To było dla nich nowe, ale bardzo przyjemne doświadczenie.

28 września dzieci z grupy Wiewiórki i Maczki obchodziły Dzień Jabłka. W tym dniu zorganizowano wiele zabaw, przedszkolaki dowiedziały się jak zdrowe są jabłka i poszerzyły wiedzę na ich temat. Przygotowały też pieczone jabłka z cynamonem, których aromat unosił się w całym przedszkolu.

30 września Dzień Chłopaka, dziewczynki w tym dniu wręczyły kolegom dyplomy I drobne upominki. W salach przygotowano dla chłopców wiele atrakcji, słodki poczęstunek oraz fotoramki. W tym szczególnym dniu ważne dla nas było, aby każdy chłopiec poczuł, że jest dla nas ważny i wyjątkowy.

To był bardzo intensywny miesiąc w Leszczynowej Górce. Zapowiada on bardzo ciekawy rok, obfitujący w wiele wyzwań i atrakcji przygotowanych dla naszych przedszkolaków.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu nr 7 w Koninie
18 listopada dzieci z Przedszkola nr 7 „Bolek i Lo...
Przedszkole nr 7 w Koninie - Święto Odzyskania Niepodległości
Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ