CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wrześniowe przygody przedszkolaków z Przedszkola nr 16 w Koninie

Wrześniowe przygody przedszkolaków z Przedszkola nr 16 w Koninie

Dzień kropki

Dzień kropki w przedszkolu  nr 16 im. Jana Brzechwy to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany! 15 września w grupach Zajączków, Żyrafek, Kotków, Misiów, Biedronek, Sówek i Myszek  działo się naprawdę dużo!
Międzynarodowy dzień kropki to święto, które w naszym przedszkolu od niemal zawsze stwarzało okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci.  Przedszkolaki poznają wtedy historię małej Vashtii, nieśmiałej dziewczynki, która uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania właśnie tego ciekawego jakże  zabawnego dnia  -  Dnia Kropki. I tak właśnie  Dzień  Kropki w naszym przedszkolu co roku staje się dla całej naszej społeczności przedszkolnej niebywałą inspiracją do różnorodnych działań, które z wielką radością my, nauczycielki  podejmujemy z naszymi milusińskimi, gdyż uważamy, że niezależnie od tego ile lat mają nasze  dzieci, każdy  znajdzie poprzez szereg różnorodnych kropkowych zabaw coś dla siebie, do pobudzenia naszych małych artystów do aktywności,  inspiracji plastycznej czy ruchowej.
Zatem daliśmy się wszyscy ponieśc kropkowym szaleństwom poprzez malowanie  kropek, malowanie kropkowych obrazków palcami, patyczkami kosmetycznymi, łapaniem kropek i wiele innych, których nie sposób wszystkich wymienić.  Pomysłów na świetną zabawę zapewniającą całe mnóstwo kropkowych wrażeń nie było końca. W tym wyjątkowym dniu, kropki były dosłownie wszędzie. Zaczynamy  już  za nimi tęsknić! 

Gzuby na fyrtlu, czyli wyjątkowy Dzień Przedszkolaka

Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie dołączyło w tym roku do ogólnopolskiego projektu obchodów Dnia Przedszkolaka zorganizowanej przez Oddział Poznań Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego ( OMEP). 25 września wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola miały dzień przepełniony zabawami na podwórku pod hasłem "Gzuby na fyrtlu" .Jak nazwa w gwarze poznańskiej mówi- to zabawy podwórkowe z dawnych lat.

Dzieci miały okazję poznać zabawy z dzieciństwa swoich pań, które w przebraniu dziewczynek z lat 80-ych wspólnie z przedszkolakami dały się ponieść radości z zabaw na podwórku, a były to: gra w klasy, w gumę, skakankę, ciuciubabka, berek, "szczur" i wiele innych. Przedszkolaki wybrały się też na okoliczny plac zabaw (z dawnym wyposażeniem), gdzie największym zainteresowaniem cieszył się trzepak

Oprócz zabaw stacjonarnych panie zorganizowały również zabawy w terenie - "Podchody". Tu nasze przedszkolaki miały okazję do odkrywania tajemnic ukrytych pod kamieniami, za drzewem, w krzakach, rozwiązywania zagadek, a w efekcie odszukania "zaginionego misia".

Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci z przedszkola odśpiewały "Hymn przedszkolaka", a na zakończenie wesołego dnia wykonały plakaty "Moje przedszkole".

Brzechwa dzieciom

W odpowiedzi na innowację pedagogiczną ,, Wiersze Brzechwy Janka zna z przedszkola każdy kolega i każda koleżanka” zaplanowaną na obecny rok szkolny w grupie dzieci 5-letnich - Biedronki w Przedszkolu nr 16 w Koninie - Rodzice postanowili powitać nowy rok szkolny z wielkim entuzjazmem i zaprezentowali wiersze Patrona Przedszkola w formie teatralnej. Zabrali Biedronki do zoo, a tam dzieci miały okazję podziwiać swoich Rodziców w fantastycznych kreacjach teatralnych. Oprócz świetnej gry aktorskiej, cudnie – własnoręcznie wykonanej dekoracji, Rodzice zabłysnęli tak wielką kreatywnością w przygotowaniu strojów, że ich własne dzieci miały trudność w rozpoznaniu Rodzica. Na zakończenie występu Panie z grupy Biedronki - Hanna Matuszak i Marzena Prusak zabrały wszystkich widzów i aktorów w muzyczno-taneczną podróż do zoo. Braw i radości wszystkich zebranych nie było końca.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie
Już kolejny raz Przedszkole nr 16 w Koninie włączyło się...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ