CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wspieramy Mamy... warsztaty o potędze postawy i ubioru w kreowaniu wizerunku...
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Wspieramy Mamy... warsztaty o potędze postawy i ubioru w kreowaniu wizerunku...

Blisko 20 kobiet z Konina i okolic w miniony poniedziałek skorzystało z pierwszych bezpłatnych warsztatów rozwojowych podejmujących tematykę stylu, postawy, brafittingu i outfittu w kreowaniu wizerunku w przestrzeni prywatnej i publicznej – domu, pracy, relacjach społecznych i zawodowych. Wczorajszy temat był niezwykle kobiecy...

Punktem wyjścia dla warsztatów była prelekcja i rozmowa panelowa prowadzona przez Danutę Aleksandrowicz – certyfikowaną brafitterkę i właścicielkę salonu Brafia w Koninie. To dzięki jej wiedzy i nietuzinkowemu doświadczeniu zawodowemu zebrane w sali szkoleniowej kobiety miały możliwość poznać rolę odpowiednio dobranej bielizny w kształtowaniu się sylwetki oraz jej znaczenie dla postawy ciała. W swojej misji zawodowej Danuta Aleksandrowicz uświadamia kobiety, jak istotna dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia jest właściwie dobrana bielizna – odpowiednio do ich budowy anatomicznej ciała i predyspozycji sylwetki. Ten jakże kobiecy atrybut jest w zaskakująco dużej mierze bagatelizowany przez kobiety – a profesjonalnie dobrany, pozwala na swobodę i ekspresję ruchów. Odpowiednia bielizna wpływa również na odciążenie kręgosłupa i zachowanie właściwej – wyprostowanej postawy ciała, a w rezultacie lepsze samopoczucie i większą pewność siebie. Ponadto pozwala uniknąć stanów zapalnych w okolicach węzłów chłonnych i pach.

Odpowiednio dobrana bielizna staje się również punktem wyjścia dla właściwej stylizacji. Tego tematu podjęła się Magdalena Chojnacka – osobista stylistka, która na co dzień podejmuje się roli wspierania kobiet w kreowaniu ich wizerunku zewnętrznego za pomocą stroju, fasonu i koloru. Magdalena Chojnacka w formie konwersatorium i zajęć praktycznych, pomogła zebranym w sali warsztatowej kobietom przeanalizować typy sylwetek, dokonać pomiarów i analizy postawy ciała oraz oceny typu urody, aby w dalszej kolejności zaprezentować najbardziej korzystne propozycje stylizacji. Ta autoanaliza typu sylwetki i urody uświadomiła uczestniczkom warsztatów nie tylko ich atrybuty i atuty odpowiednich stylizacji, ale również wskazała najczęściej popełniane błędy w kreowaniu wizerunku. Bo strój... odpowiednio dobrany może stać się atutem w rozmowie kwalifikacyjnej, elementem budującym prestiż ważnego spotkania, ciekawym akcentem stanowiącym o randze wizerunku zewnętrznego. Lub odwrotnie – deprecjonować nas w oczach rozmówcy, gasić nasz naturalny blask, umniejszać potencjał, bo pomimo, że „nie szata zdobi człowieka”, niezwykle często w relacjach interpersonalnych podświadomie i stereotypowo oceniany jest przez rozmówców ich wygląd zewnętrzny. 

Strój determinuje społeczne postrzeganie i dostrzeganie osoby. Strój może być atutem, ale i determinować subiektywne i deprecjonujące opinie i krzywdzące oceny dot. kompetencji, atrakcyjności, siły, odwagi konkretnej osoby oraz negatywnie wpływać na jej samoocenę. Odpowiednio dobrany – może stanowić atut i niejednokrotnie pomóc w zdobyciu uznania oraz kreować wizerunek. Podczas warsztatów uczestniczki miały możliwość poznać tzw. dress code - zasady tworzenia stylizacji i kreowania wizerunku oraz doboru stroju do okoliczności i sylwetki.

Kolejne warsztaty już za tydzień, a poprowadzi je psycholog i psychoterapeutka – Iwona Michalak-Jędrzejczak, podejmując problematykę pracy indywidualnej w obszarze samorozwoju, diagnozy i akceptacji własnych umiejętności i naturalnych ograniczeń oraz asertywnoścai i planowania ścieżki rozwoju i priorytetów.

tekst: Kamila Lorek
fotografia: Paula Walczak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Pocztówka z podróży
„Pocztówka z podróży” to tytuł...
Nie tylko dinozaury!
Nie tylko dinozaury. Naukowy piknik paleontologiczny odb...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ