CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zabawa sztuką. Jedna barwa - wiele odcieni
Ania Szwacińska
Autor: Ania Szwacińska

Zabawa sztuką. Jedna barwa - wiele odcieni

Uczniowie konińskiej "Ósemki" uwielbiają zajęcia plastyczne. Dzięki nim mogą rozwijać swoje talenty i uczyć się nowych rzeczy.

Jedna barwa - wiele odcieni

Podczas wrześniowych zajęć dzieci dowiedziały się czym jest monochromatyzm w sztuce. Obejrzały obrazy wykonane tą techniką. Przypomniały sobie różnicę w definicji barwy i odcieni. Podczas lekcji plastyki wykonały prace używając tylko jednej barwy w różnych odcieniach. W swoich działach wykorzystały kredki, pisaki, farby, plastelinę, wycinanki oraz bibułę. 
 
Podczas wykonywania prac dzieci skupiły się na kolorach: czerwonym, żółtym, pomarańczowym, brązowym i zielonym czyli barwach jesieni. Wykonanie prac zbiegło się z obchodami Dnia Spadającego Liścia. Z wykonanych prac dzieci wycięły jesienne liście. Były to jednak liście nietuzinkowe i bardzo magiczne. Z nich stworzyliśmy cudowne i bardzo "nasze" jesienne drzewo.
 
Praca sprawiła dzieciom wiele radości. Już nie mogą doczekać się kolejnego wyzwania.
 
Klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką”. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Odnosi się on do świata sztuki w kontekście sztuk plastycznych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi oraz z wybranymi dziełami i ich twórcami. Zajęcia pomogają we wspomaganiu rozwoju dziecka, rozwijaniu wiary we własne możliwości oraz w odkrywaniu dziecięcych talentów. Autorką projektu jest Pani Dagmara Drabik.  
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ