CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
"Zabierz mnie nad rzekę Wartę" w Radolinie

"Zabierz mnie nad rzekę Wartę" w Radolinie

7 czerwca 2020 roku 22 osobowa grupa radolinian, składająca się zarówno z dzieci, jak i z dorosłych, stawiła się w Węglewskich Holendrach, by wziąć udział w międzynarodowej akcji ekologicznej...

„River Cleanup World”

...podczas której jednego dnia ponad 100 drużyn na sześciu kontynentach prowadzi działania wzdłuż rzek, by oczyścić ich brzegi i zwrócić uwagę na problem zaśmieconych wód.

Gmina Golina dołączyła do akcji jako jedyna w Polsce

Polską odsłonę akcji pod nazwą „Zabierz mnie nad rzekę Wartę” organizowało Stowarzyszenie Kulturalne „Tradycja”, a partnerami podczas jej realizacji byli: Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, Dom Kultury w Golinie oraz Rodzinne Rajdy Rowerowe w Golinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński.

Nasza grupa pod kierunkiem radnego Krzysztofa Szymańskiego była odpowiedzialna za posprzątanie starorzecza Warty. Wyposażeni w rękawiczki i worki ufundowane przez stowarzyszenie raźno i z uśmiechami na twarzach ruszyli do pracy. W drodze powrotnej pozbierali również śmieci leżące wzdłuż drogi do Radoliny. Z radością informujemy, że odpadków było niewiele. A to oznacza, że wszelkie akcje proekologiczne realizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” przynoszą efekty. A świadomość radolinian jest coraz większa.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” dziękuje wszystkim mieszkańcom wsi, którzy wzięli udział w akcji „Zabierz mnie nad rzekę Wartę”.

Karolina Kasprzak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ