CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zapraszamy miłośników fotografii na inicjatywę Renety Rudowicz "Fotograficzne zbliżenia"

Zapraszamy miłośników fotografii na inicjatywę Renety Rudowicz "Fotograficzne zbliżenia"

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA to inicjatywa mająca na celu popularyzację sztuki fotografii i czytelnictwa wśród społeczności lokalnej, aktywizująca amatorów fotografii wśród młodzieży i dorosłych- w wieku od 14 roku życia, chcących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. To cykl spotkań edukacyjnych, również o charakterze warsztatowym, przybliżających i rozwijających podstawową wiedzę z zakresu robienia poprawnych zdjęć oraz sztuki fotografii, uwrażliwiających na piękno fotografii.
W FOTOGRAFICZNYCH ZBLIŻENIACH będzie również czas na artystyczne ukazanie emocji związanych           z książkami i czytaniem. Będzie profesjonalna sesja zdjęciowa i wystawa fotografii.
FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA to także projekt ukazujący  współczesną formę wypowiedzi jaką jest fotografia, obecną w różnych dziedzinach życia i różnych grupach społecznych, utrwalającą i zatrzymującą w kadrze obrazy, a także różnorodne wydarzenia życia codziennego .
 
Planowane działania :
  • 4 x spotkanie edukacyjne z fotografami ok. 2,5 godziny – przekaz wiedzy z zakresu wykonywania poprawnie zdjęć wg sztuki fotografowania  i używanego sprzętu przez profesjonalistów jak i amatorów;
 
  • spotkanie z pasjonatami fotografowania – wymiana doświadczenia, pokaz sprzętu i rozmowa /2 godziny/;
 
  • 2 x  zajęcia warsztatowe :
1) warsztat w formie udział w spotkaniu ukazującym pracę reportersko - dokumentalną fotografa i wykonanie wg wskazówek zdjęć z wydarzenia popularyzującego czytanie i spotkanie z książką/ 4 godziny/, 
2) warsztaty z kreatywnej fotografii – zdjęcia z modelem w formie artystycznej na potrzeby realizacji tematu wystawowego /4 godziny/ w tle z książką;
 
  • przygotowanie wystawy fotograficznej i realizacja wystawa fotograficznej uczestników inicjatywy,  podsumowująca pozyskaną wiedzą i umiejętności warsztatowe  podczas całego projektu, ze szczególnym uwzględnieniem  realizacji tematu popularyzującego czytelnictwo – spotkanie z książką.
 
 
Do współprowadzenia programu Renata Rudowicz zaprosiła konińskich fotografów i pasjonatów tej dziedziny sztuki : Annę Małkowicz, Olgę Marcinkowską , Patryka Koszelę i Błażeja Rudowicza
 
 
Uczestnictwo jest bezpłatne.
 
ZAPISY TELEFONICZNE LUB BEZPOŚREDNIE przyjmowane są w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie – OD 18 STYCZNIA DO 15 LUTEGO ; TEL. 63 242 85 37; ul. Dworcowa 13, 62-510 Konin.
 
Liczba miejsc ograniczona! Obowiązuje kolejność zapisów.
 
24 LUTEGO, GODZ. 17.00, MBP w Koninie pierwsze spotkanie!
Koniecznie przynieście swoje aparaty i dobry humor!
 
Realizacja inicjatywy zaplanowana jest od stycznia do końca lipca 2023 roku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
W ramach projektu BLISKO MBP w Koninie realizuje w latach 2022-2023 zadanie BLISKOteka.
 
Renata Rudowicz jest animatorką kultury i pasjonatką fotografowania. Związana jest z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Konińskim Klubem Fotograficznym Fajnych Fotografów. Jest organizatorką wielu interdyscyplinarnych imprez kulturalnych, wystaw młodych talentów, warsztatów oraz konkursów o charakterze ludowym.
Organizatorka przede wszystkim, licznych wystawy fotograficznych artystów z Polski jak i klubowiczów KKF FF w CKiS oraz w przestrzeni miasta Konina i okolicznych gmin – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Konina i powiatu konińskiego. Tworzy ciekawe oferty warsztatowe, także plenerowe, zapraszając do ich prowadzenia sławy polskiej fotografii. Fotografka, pasjonatka – organizatorka comiesięcznych klubowych spotkań KKF FF i pomysłodawczyni oraz koordynatorka we wschodniej Wielkopolsce, Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Przestrzeń twórcza w MDK w Koninie
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Przestrzeń T...
Nie tylko opera i operetka w MDK w Koninie
La Scala Night – wieczór poświęcony mistrzo...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ