CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zespół JemSushi w Koninie odwiedził konińskich ratowników medycznych z pyszną niespodzianką
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Zespół JemSushi w Koninie odwiedził konińskich ratowników medycznych z pyszną niespodzianką

W dobie epidemii koronawirusa - dla Tych, którzy walczą o ludzkie życie... proste gesty solidarności, sympatii, zrozumienia i pamięci znaczą niekiedy więcej, niż może nam się wydawać.

Są na pierwszej linii frontu, często dla dobra, zdrowia i życia drugiego człowieka narażając własne. W wojnie z epidemią koronawirusa walczą ramię w ramię z lekarzami i pozostałym personelem medycznym, będąc tym pierwszym kontaktem z osobą chorą i jej najbliższymi. Mowa o ratownikach medycznych, którzy szczególnie teraz obarczeni są odpowiedzialnością za ludzkie życie i stresem o zapewnienie najwyższych standardów w walce z epidemią. 

​W Koninie na tzw. pierwszej linii ognia w wojnie z epidemią pozostają ratownicy z Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. To od nich właśnie uzyskacie pierwszą pomoc i to oni karetkami zawożą pacjentów na SOR. W Koninie są bytem niezależnym od Szpitala Zespolonego, do którego aktualnie dzięki ich transportom medycznym trafiają pacjenci z podejrzeniem infekcji koronawirusem. Na co dzień ich praca to wielogodzinne, intensywne dyżury i wyjazdy na interwencje i zgłoszenia ratunkowe. Teraz tempo ich pracy jest jeszcze intensywniejsze i obarczone jeszcze większym napięciem. Teraz... wychodząc do pracy... nigdy nie są pewni czy wrócą z niej do domu. Nie są pewni, czy przez nieroztropność lub konfabulację pacjentów nie będą musieli pozostać w izolacji i kwarantannie. Z ich misją tożsamy jest chroniczny stres i poczucie odpowiedzialności - teraz spotęgowane sytuacją i niewidzialnym wrogiem.

Dla nich... teraz... najprostsze gesty pamięci znaczą o wiele więcej niż do tej pory. Każde wsparcie to dla nich sygnał solidarności. Takim właśnie gestem była...

sushi-niespodzianka od ekipy JemSushi!

RESTAURATORZY W SŁUŻBIE MEDYKOM

W całej Polsce prowadzone są akcje mające na celu zapewnienie posiłku lub zabezpieczenie napojów dla medyków. Konin również okazuje się być miastem pomocy i solidarności ze służbą medyczną. To ogromna wdzięczność za ich służbę wobec drugiego człowieka i odwagę ratowania ludzkiego życia. Dla nas natomiast to ogromny zaszczyt mieć wśród najbliższych i przyjaciół osoby wrażliwe i świadome znaczenia gestów solidarności. Tacy są Oni - właściciele restauracji JemSushi. Wielokrotnie udowodnili, że pomaganie jest dla nich tak samo potrzebne jak powietrze i naturalne jak oddech. I tym razem postanowili zrobić niebagatelną niespodziankę ratownikom z Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. Dlaczego?
 
Zdecydowaliśmy, że chcemy zrobić coś dla innych w tych trudnych czasach, bo zwyczajnie lubimy pomagać. A dlaczego ratownicy? Są na pierwszej linii ognia, każdego dnia narażają swoje zdrowie po to, żebyśmy wszyscy byli bezpieczniejsi... Nie wiedzą czy osoba, do której pojadą jest nosicielem, czy nie, ale mimo wszystko to robią. Moim zdaniem są to ludzie niezwykle odważni, których należy podziwiać, szanować i obecnie przede wszystkim wspierać. My mogliśmy zrobić to tym małym gestem. - wyjaśnia Piotr Wieliński

Ten prosty gest znaczy dla ratowników znacznie więcej... to dla nich dowód, że w tak trudnym czasie, pełnym lęku i emocji nie pozostają sami.

Dla nas każda, nawet najmniejsza cegiełka w różnej postaci bardzo się liczy. - dodaje Bartosz Dunaj - ratownik medyczny

 

PRZYPOMINAMY ŻE...

Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie
POTRZEBUJE PODSTAWOWYCH ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ


Niezwykle cenną pomocą są dla nich ofiarowane rękawiczki i stroje ochronne. Przyjemność sprawi im również pamięć o nich i każde wsparcie przekazane ich zespołowi. Koninianie prowadzą zbiórkę darów dla Szpitala Zespolonego...

NIE ZAPOMINAJMY O RATOWNIKACH!

KOMENTARZE
Ola28.03.2020 godz: 8:54
Na pogotowie też prowadzona jest zbiórka
Dorota29.03.2020 godz: 8:29
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ