CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Związek dla "dobra" dziecka...
Wydawnictwo Psychoskok
Autor: Wydawnictwo Psychoskok

Związek dla "dobra" dziecka...

Kiedy na świecie pojawia się upragnione dziecko naszym priorytetem staje się jego wychowanie. Często chcemy stworzyć mu warunki jakich sami nie mieliśmy, tak aby miało szczęśliwe dzieciństwo. Jednak często w ferworze codzienności zapominamy o tym, żeby wciąż na nowo budować i wzmacniać to co jest między nami. Sakramentalne „tak” jest przecież tylko początkiem drogi, potem należy wzmacniać ten płomień, aby nie zagasił go lęk o jutro, nadgodziny w pracy, zmęczenie czy wyczerpanie opieką na dzieckiem. Jednak często po kilku latach wspólnej drogi pojawia się pierwszy kryzys. Emocjonalny chłód, ciche dni, nieobecność to tylko niektóre jego symptomy. Jedynym możliwym rozwiązaniem w tej sytuacji staje się rozmowa, ale zdaniem psychologów nie potrafimy się ze sobą efektownie komunikować. Boimy się niezrozumienia, odrzucenia i wyśmiania, a także wątpimy w to, że nasze uczucia zostaną potraktowane na poważnie. Dlatego często mechanizmem obronnym jest zamknięcie się w kokonie i metoda „gry na zwłokę”. Liczymy, że czas uleczy nasze problemy. Co jednak w sytuacji, gdy nic się nie zmienia? Warto udać się do pomoc do specjalisty i spróbować porozumieć się na terapii par. Wykwalifikowani terapeuci – najczęściej kobieta i mężczyzna będą prowadzić z Wami wspólną rozmowę, która ma na celu dotarcie do źródeł i zażegnanie kryzysu.

Co jednak w sytuacji, gdy podjęta terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów?

Mając na uwadze dobro dziecka, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie co będzie dla niego lepsze – Wasze rozstanie, czy życie w rodzinie w której brakuje miłości. Wiele osób, które opuściło domy, mówi że jako dzieci wyczuwały konflikt między rodzicami i choć na zewnątrz wszystko wyglądało idealnie to za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się dramat. Dzieci musiały chcąc nie chcąc opowiedzieć się po stronie jednego z rodziców, często były traktowane jak „karta przetargowa”, odczuwały lęk i niepewność. Jak same przyznają, w życiu dorosłym mają problem ze stworzeniem zdrowych relacji opartych na miłości i zaufaniu.

Wydawnictwo Psychoskok poleca pozycje, które podejmują temat dzieciństwa i jego wpływu na dorosłe życie.


Klaudia Tokarz- Laska, „Oczami dziecka”

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak dziecko odbiera otaczający go świat i jak to czego jest świadkiem może mieć wpływ na jego przyszłość. Dzięki książce „Oczami dziecka”, możemy przyjąć perspektywę małego człowieka, poznać spektrum emocji, jakie nim kierują a także przekonać się o tym, że jego zachowanie to nie wynik złośliwości, ale reakcja na bodźce zewnętrzne (np. płacz) Książka podzielona jest na kilkanaście krótkich rozdziałów, bohaterem każdego z nich jest niemowlę, dziecko, nastolatek lub w końcu młody dorosły. Obserwujemy jak dziecko przeżywa zarówno trudne jak i radosne wydarzenia. Po lekturze „Oczami dziecka” staniemy się bardziej uważni na to co robimy i co mówimy w obecności naszych dzieci, bowiem nic przecież nie pozostaje bez echa. 


Wojciech Gębura, „Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa”

Wojciech Gębura, korzystając ze swoich osobistych doświadczeń dzieli się z czytelnikiem wiedzą i spostrzeżeniami o tym jak pomimo trudnego dzieciństwa stworzyć szczęśliwą teraźniejszość i przyszłość. Autor w kilkudziesięciu krótkich rozdziałach porusza istotne kwestie, które budują naszą codzienność, a często nie zdajemy sobie sprawy z ich istoty. Mało kto przecież zastanawia się nad tym czym jest wewnętrzny spokój i skąd pochodzi. Głównym przesłaniem Gębury jest myśl, która dodaje nadziei – bolesna przeszłość nie skreśla szansy na dobre i szczęśliwe życie.

 


Jesteśmy pewni, że polecane przez nas książki mogą rzucić nowe światło na problem, jakim jest kryzys w związku i pomogą podjąć tę właściwą decyzję.

Powyższe książki jak i inne znajdą Państwo tutaj: http://tylkorelaks.pl/16-poradniki

KOMENTARZE
O AUTORZE
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo Psychoskok
Psychoskok to wydawnictwo z Konina, którego historia sięga roku 2011, kiedy to na jego łamach ukazała się pierwsza książka. Obecnie w ofercie wydawnictwa znaleźć można publikacje dla dorosłych i dzieci: bajki, poradniki, felietony, poezję, powieści obyczajowe, sensacyjne, romanse, dramaty, kryminały, fantasy wydawane w formie tradycyjnej oraz nowoczensych e-booków.
PODOBNE WPISY
Co zrobić, by Twoja pociecha nie była dzieckiem „filiżanką”
Rolą rodzica jest przede wszystkim wspieranie dziecka w ...
Jakie prezenty na święta... dla rozwoju Twojej pociechy
Jednym ze wspomnień, które chyba wszystkim kojarz...
Zadbaj o rozwój językowy Twojej pociechy
Dziecko powinno już od najmłodszych lat mieć kontakt z j...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ