CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”
W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (powyżej 60. roku życia) będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
 
W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”, 2 i 3 października 2021 r., zostaną udostępnione za darmo  trzy wystawy w trzech obiektach Centrum, a także wyświetlony seans filmowy:
 
Wystawa: Adam Widełka i Dorota Mielcarek-Widełka „DADAM”
Miejsce: Konin, Galeria CKiS Wieża Ciśnień, ul. Kolejowa 1a
Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00
 
Wystawa DADAM to interesujący przykład współpracy artystycznej konińskiego pastelisty Adama Widełka oraz Doroty Mielcarek-Widełka autorki biżuterii artystycznej i witrażystki. Mimo używania różnych mediów twórcom doskonale udaje się połączyć postawy, estetyczne walory, nie tracąc nic z indywidualnego charakteru swoich prac, uzyskując efekt pełnej synergii wizualnej. Twórczość Adama Widełka kojarzona jest z realizmem magicznym, hiperrealizmem, nadrealizmem czy malarstwem fantastycznym, a jego prace są prezentowane na największych wystawach promujących te nurty w Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku.
Dorota Mielcarek-Widełka tworzy biżuterię artystyczną od dwudziestu lat. W swoich pracach sięga do stylów epoki m.in. do rozwiązań surrealistycznych, secesyjnych a czasem kubistycznych. Najczęściej rozwiązania estetyczne są podsuwane przez materiał, z którego jest wykonana biżuteria. To półszlachetny kamień podpowiada, jaka będzie forma ornamentu; jednym razem abstrakcyjna, innym z kolei odpowiadająca formom roślinnym.
 
Wystawa: „Faktura czasu” Leszek Mądzik
Miejsce: Konin, CKiS DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a
Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00
 
„Faktura czasu” wystawa  autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich artystów Leszka Mądzika  -  malarza, scenografa, reżysera   teatralnego, twórcy Sceny Plastycznej KUL w Lublinie, jednego z wiodących w Polsce teatrów współczesnych -  to zbiór 30 fotografii powstałych w licznych podróżach artysty po Polsce i świecie oraz 40 plakatów stworzonych do festiwali i spektakli teatralnych, także swoich. Prezentowana była w wielu miastach Polski m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Krakowie, Bydgoszczy czy w Świdnicy, a także za granicami naszego kraju: w Belgii, Portugalii i Czechach.
 
Wystawa:Longin Majchrzak – malarstwo
Miejsce: Konin, CKiS ul. Okólna 47a
Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00
 
Obrazy Longina Majchrzaka malowane są z biegłością i realistycznym zacięciem. Niezwykle nastrojowe prace przedstawiają najczęściej pejzaże, albowiem właśnie natura jest największą inspiracją dla konińskiego artysty. W jego pracach zwraca uwagę czystość i subtelność barw, wdzięk i świetlistość przedstawianych krajobrazów oraz niejednoznaczność budowanych nastrojów
 
Dodatkową propozycją dla seniorów, w ramach inicjatywy „Weekend seniora z kulturą” będzie oferta Kina Oskard:
 
Kino Oskard, Aleje 1 Maja 7a
Filmowe spotkania seniora
30 września, godz. 11.00 (duża sala)
Film: Teściowie
Bilety 13 zł (zniżka)
Po filmie dyskusja z psychologiem i kawa.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Strażak Sam tylko w kinie Helios
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek.
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
Muzeum Bardów. Marcin Styczeń w Koninie
Bilety w sprzedaży już od 20 października. Zapraszamy!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ