CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

„Drogi i bezdroża Meksyku” spotkanie autorskie z Tomaszem J. Chlebowskim

„Drogi i bezdroża Meksyku” spotkanie autorskie z Tomaszem J. Chlebowskim
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, ul. Przemysłowa 3D

W Meksyk się wierzy

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza 17 września o godz. 18 na spotkanie z Tomaszem J. Chlebowskim autorem książki ,, Drogi i bezdroża Meksyku” . W trakcie spotkania poznamy piękno, ale również problemy tego niezwykłego kraju. Spotkanie urozmaici prezentacja fotografii, a na gitarze zagra Piotr „Strumyk” Stróżyk.

„Drogi i bezdroża Meksyku” to zaproszenie do odwiedzin rzeczywistości Meksyku. Wyjścia naprzeciw Innemu. A wszystko to w pełnej kolorów scenerii Meksyku, który staje się tłem do głębszej refleksji nad światem, człowiekiem, sobą samym i Bogiem. Autor porusza się drogami i bezdrożami Meksyku, dzieląc się swoją wiedzą, ale też i wewnętrznymi poruszeniami serca. Zanurza się w różnorodnym bogactwie kultury, historii, religii oraz tradycjach Meksyku. To nie sucha relacja z podróży, ale pełna życia opowieść o spotkanych ludziach oraz miejscach. Chce, by osobista fascynacja tym cudnym miejscem stała się również udziałem czytelnika. Bo tak naprawdę „Meksyku się nie opisuje – w Meksyk się wierzy, z namiętnością i pasją...” (Carlos Fuentes, Kraina najczystszego powietrza)


Tomasz Jan Chlebowski – prezbiter, misjonarz, teolog, podróżnik, poeta, pisarz.

Autor wielu artykułów z dziedziny teologii oraz dziennikarstwa. Autor książki „Ekumenizm duchowy w nauczaniu papieża Jana Pawła II” oraz albumu dla dzieci pierwszokomunijnych. Członek Związku Pisarzy Katolickich. Laureat wielu konkursów poetyckich. Wydał dwa tomy poezji: „Nieobojętność” i „Czekanie na wiosnę”. Wiele z jego wierszy było drukowanych w różnych antologiach i almanachach poezji, jak i prezentowanych w audycjach radiowych.

Wielbiciel podróży, poznawania innych kultur i tradycji, nurkowania, wędrówek górskich, żeglarstwa i koszykówki. Oprócz teologii, pasjonuje się literaturą, antropologią, filozofią dialogu, komunikacją społeczną i medialną, sztuką oraz muzyką.

Piotr „Strumyk” Stróżyk – muzyk, dziennikarz, pisarz. Lider alternatywnej sceny muzycznej, założyciel zespołów „Piotruś Pan 17/1” i „Telefon”. Uczestnik i laureat wielu konkursów muzycznych. Dziennikarz publikujący w „Głosie Słupcy”.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Popołudnie z Teatrem. Absolutnie straszny olbrzym
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza dzieci (od la...
Edukacyjne Konfrontacje - szanse i innowacje w/dla edukacji
Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i...
Klaudia pokazała talent!
Klaudia Wadelska z zespołu tańca CODA z Konińskiego Domu...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ