CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Dzieciaki w Centrum

Dzieciaki w Centrum
Kino Centrum
Dzieciaki w Centrum i niesamowite przygody
 
Kino Centrum i Europa Cinemas zapraszają 20 października o 12.00 na kolejną odsłonę projektu ,,Dzieciaki w Centrum”. Tym razem obejrzymy wspólnie film o magicznym dywanie i wspaniałych przygodach oraz będziemy uczyć się i bawić podczas warsztatów filmowo-artystycznych. 

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum” wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa. ,,Dzieciaki w Centrum” dla wielu konińskich rodzin stały się ulubionym sposobem spędzania niedzielnego popołudnia. Najpierw wszyscy oglądają film familijny, następnie dzieci wybierają się na warsztaty prowadzone przez instruktorów z KDK, a rodzice wracają do kina, by obejrzeć kolejny film. 

W niedzielę, 20 października, wyjątkowo wcześniej, bo już o godz. 12.00, zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie z filmem ,,Magiczny dywan”. To opowieść o chłopcu, który mieszka w maleńkiej wiosce i marzy, by wyruszyć w wielki świat i odwiedzić miasto, w którym mieszka sułtan. Hodżia otrzymuje magiczny, latający dywan i misję odnalezienia zaginionego wnuka. To oznacza mnóstwo wspaniałych przygód i wiele zabawnych sytuacji. 

Po filmie familijnym dzieci wyruszą na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez edukatorów z Konińskiego Domu Kultury. Nie zabraknie rozmów o roli filmów w naszym życiu, o rozwijaniu wyobraźni i podążaniu za marzeniami! Do tego dodamy działania plastyczne, ruchowe i świetną zabawę.

W czasie, gdy mali uczestnicy warsztatów będą rozwijać swoje umiejętności, rodzice wrócą do Kina Centrum, by obejrzeć film ,,Ślicznotki”. To inspirowana prawdziwym wydarzeniem, o którym głośno było w 2015 roku, dzięki artykułowi w New York Magazine, historia byłych tancerek nocnego klubu, które mszczą się na swoich klientach (bankierach z Wall Street) za ich ordynarne zachowanie. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Cardi B, Jennifer Lopez, Constance Wu, Lili Reinhart, Keke Palmer, Julia Stiles czy Mercedes Ruehl. 

Do Kina Centrum zapraszamy wszystkich chętnych, a do udziału w warsztatach dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 14 października.

Dzieciaki w Centrum
20 października, niedziela
Godz. 12.00 – film ,,Magiczny dywan” (czas 1 godz. 21 min.)
Godz. 13.30 – warsztaty dla dzieci
Godz. 13.30 – film dla rodziców ,,Ślicznotki” (czas 1 godz. 47 min.)
Bilety na film dla dzieci i opiekunów: 12 zł
Warsztaty: 10 zł

 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
#DziecięcaDomówka z Ferio Konin
Słodkie warsztaty z okazji Dnia Dziecka
Moim zdaniem – biżuteria z komunikatem
Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza na wystawę biżuterii ...
Zajęcia artystyczne wracają do Konińskiego Domu Kultury
Z ogromną przyjemnością informujemy o wznowieniu zajęć a...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ