CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Dzień Dziecka z Kinem Centrum

Dzień Dziecka z Kinem Centrum
Kino Centrum
Kino Centrum zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe do rezerwowania specjalnych, dopołudniowych seansów w Kinie Centrum z okazji Dnia Dziecka.
 
Wspólne wyjście do bezpiecznego kina będzie z pewnością świetnym sposobem na spędzenie Dnia Dziecka dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
 
Przed duży ekran na dopołudniowe seanse zapraszamy w poniedziałek, 31 maja, wtorek, 1 czerwca oraz środę, 2 czerwca.
 
Do wyboru są godziny 9.00 oraz 11.00. Prosimy o kontakt z Impresariatem Konińskiego Domu Kultury pod numerem 63 211 31 33 wew. 29.
 
Kino Centrum proponuje cztery filmy z okazji Dnia Dziecka.
 
„Co w duszy gra” - najnowsza animacja studia Disney/Pixar, która właśnie otrzymała dwa Oscary – dla najlepszego filmu animowanego oraz za najlepszą muzykę oryginalną. ,,Co w duszy gra” to historia nauczyciela muzyki Joe Gardnera, którego największą pasją jest jazz. Joe otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany, by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.
 
,,Skąd się biorą sny” to opowieść o tym, że prawdziwa wyobraźnia nie ma granic! Najmłodsi widzowie sprawdzą co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny. Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę? ,,Skąd się biorą sny” to opowieść o Minny, której życie komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!
 
,,44 koty” to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki będą mogły obejrzeć w Kinie Centrum zestaw krótkich filmów, które na pewno nie znudzą wymagających, małych widzów. Bohaterami filmów są rozśpiewani przyjaciele: Lampo, Milady, Pilou i Klopsik, którzy codziennie przeżywają futrzastyczne przygody. Zgrana ekipa kociaków ma swój zespół muzyczny - ARCYKOTKI. Wokalistą i głównym gitarzystą grupy jest kot Lampo. Serial podejmuje ważne tematy, takie jak: akceptacja, solidarność, przyjaźń czy altruizm. Główni bohaterowie zawsze gotowi są wyciągnąć pomocną łapkę do każdego, kto wpadnie w tarapaty. Perypetie rozśpiewanych zwierzaków bawią i edukują widzów.
 
,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” – najnowsza część niesamowitych przygód młodych detektywów. Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte? Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jak rozmawiać z psem
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”
W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (pow...
Rodzinka rządzi - seanse z konkursami w Kinie Helios w Koninie
Zapraszamy już w ten weekend na przedpremierowe pokazy!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ