CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Finał 40. Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej już w sobotę

Finał 40. Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej już w sobotę
Młodzi rozśpiewani – 40. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej
 
Kochają śpiewać, doskonale czują się na scenie i chcą dzielić się swoją pasją. W tym roku, podczas 40. edycji Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej zaprezentuje się 26 młodych wokalistów w wieku od 7 do 16 lat. Festiwal odbędzie się 29 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.
 
Wydarzenie niezmiennie prezentuje i promuje twórczość artystyczną solistów z naszego miasta i subregionu konińskiego. Ostatnie miesiące tak trudne dla kultury zmodyfikowały etap przygotowawczy do wydarzenia. Eliminacje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przeprowadziło 23 kwietnia w formule online. Nagrania dostarczyło 58 uczestników. Jury wyłoniło 26 młodych artystów z Konina, Starego Miasta, Kowalewka, Turku, Kramska, Kłodawy, Orchowa, Słupcy, którzy oczywiście w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem zasad sanitarnych, zaprezentują swoje umiejętności na scenie M-GOK w Ślesinie.
 
Kto okaże się najlepszy, zdecyduje Komisja Artystyczna, czyli Kasia Wilk – piosenkarka, Aleksandra Kamińska-Rykowska z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Paweł Zielak - kompozytor i aranżer, pedagog PSM I i II st. w Koninie. Będą przyglądać się wokalistom, oceniając emisję głosu oraz interpretację piosenek.
 
Przesłuchania konkursowe g. 13.00-15.00
Wręczenie nagród g. 16.00
 
Organizator: CKiS w Koninie
Współorganizator: M-GOK w Ślesinie
Partner: Powiat Koniński
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Wakacyjne kino za 10 zł: Kapitan Nova
2050 rok. Ziemia jest całkowicie zniszczona. Wszędzie pa...
Wakacyjne kino za 10 zł: Felix i ukryty skarb
Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, kt&...
Minionki: Wejście Gru
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ