CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Grzegorz Tomczak - Muzeum Bardów w Muzeum Okręgowym w Koninie

Grzegorz Tomczak - Muzeum Bardów w Muzeum Okręgowym w Koninie
Muzeum Okręgowe w Koninie - zamek

6 maja spotkajmy się po raz kolejny w kręgu piosenki poetyckiej. W zamkowym Muzeum Bardów muzyką, słowem, liryką i magią ugości nas Grzegorz Tomczak - pieśniarz, poeta i kompozytor.

Każdy ma szczęście! - tak przekonuje Grzegorz Tomczak, i tego zapewnienia bardzo nam dziś potrzeba. Ot, choćby dlatego, że żyje, ma dach nad głową, kocha, jest kochany; że świeci słońce, że zawsze po zimie jest wiosna, że istnieje miłość i dobro. Jednak tam, gdzie jest szczęście, jest i nieszczęście, więc i ono się zdarza. Trzeba się z nim pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej - mówi artysta - usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można wyciszyć skołatane myśli. Piosenek, które mogą być skutecznym, acz krótkotrwałym antidotum na dotkliwość pandemii, na potworności wojny. Piosenek, które choć na chwilę pomogą oderwać się od hałaśliwego świata, by pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym.

Koncert to kolejna odsłona projektu „Muzeum Bardów”, stworzonego przez Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim. Po przerwie recitale powracają w zabytkowe mury zamku, którego sala klubowa oferuje nie tylko kameralną atmosferę, ale i wyjątkową akustykę, nadając wszelkim wydarzeniom muzycznym niepowtarzalny klimat.

Grzegorz Tomczak wystąpi w Muzeum Bardów 6 maja 2022 r. o godz. 19.00 w zamku.
Bilety w cenie 25 zł do kupienia w muzealnej kasie od dn. 5 kwietnia.
Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji pod numerem 513616358.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Iwona Loranc i Zespół Tricolor w Muzeum Bardów
4 listopada spotkajmy się po raz kolejny w kręgu piosenk...
JEST ROBOTA! ZBIÓRKA DLA PSA I KOTA Motocyklowej Grupy z Konina
Zbieramy karmę dla czworonożnych podopiecznych Stowarzys...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ