CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Joga dla kobiet w ciąży w Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju

Joga dla kobiet w ciąży w Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju
Przyszła mamo jeśli chcesz przywrócić swojemu ciału harmonię, nauczyć się prawidłowego, świadomego oddechu, przygotować ciało i umysł do porodu zapraszam na jogę dla kobiet w ciąży do Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju w Starym Mieście.
 
Okres między 14 a 28 tygodniem jest dla przyszłej mamy najlepszym czasem na rozpoczęcie praktyki jogi. Zajęcia maja charakter spokojny, relaksacyjny. Asany wzmacniają i uelastyczniają ciało ułatwiając poród i skracając jego czas. Przygotowują ścięgna i kręgosłup do dźwigania powiększającego się w okresie ciąży ciężaru ciała. Świadomy oddech mocno dotlenia i uspokaja system nerwowy. Łagodzi lęk i niepokój. Relaksacja, która jest nieodłącznym elementem praktyki jogi, uczy rozluźniania brzucha i dna miednicy, co później ma niebagatelne znaczenie podczas porodu. Praktyka jogi reguluje metabolizm i system hormonalny, odciąża i uspokaja serce. Pomaga uporać się z typowymi dolegliwościami ciążowymi: nudnościami, opuchlizną nóg, zgagą, rwą kulszową. Daje poczucie, że kobieta nie jest biernym obserwatorem zmian, ale aktywnie uczestniczy do przygotowań na ważne wydarzenie jakim jest pojawienie się dziecka. Często pełni również role społeczną integrując kobiety w podobnej sytuacji i dając siłę, gdy pojawiają się troski.
 
Zajęcia będą miały formę 8 spotkań, na których poruszymy między innymi takie tematy jak:
- Jak i po co ćwiczyć w czasie ciąży?
- Bóle kręgosłupa - co robić, żeby nie bolały plecy?
- Rola oddechu w czasie ciąży i podczas porodu.
- Otwieramy obszar bioder - pozycje przygotowujące do porodu, ćwiczenia mięśnia dna miednicy i ich znaczenie.
- Głęboka relaksacja - świadome rozluźnianie ciała i odprężanie się.
- Połóg - jak wrócić do formy po porodzie
 
Zajęcia prowadzi: Ela Wysocka-Olejniczak - instruktorka hatha jogi i jogi dla kobiet w ciąży. Absolwentka studiów podyplomowych Joga I Relaksacja na AWF-ie Warszawskim. Praktykuje jogę od 10 lat a uczy od 5-ciu. Łączy różne style jogi z wiedzą anatomiczną, tak żeby praktyka była jak najbardziej bezpieczna.
 
Miejsce: Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju, Topolowa 25, Stare Miasto
Termin - zajęcia rozpoczynają się 14.09 (środa) , godz.10.00-11.30
Będziemy spotykać się w każda środę przez 8 tygodni.

Inwestycja w Twój dobrostan:
- jednorazowe wejście - 40zł
- karnet 4 wejścia - 160zł
- karnet 8 wejść - 250zł
 
Zapisy: Elżbieta Wysocka-Olejniczak tel.692155339 lub e-mail elzbieta_wysocka@o2.pl
Potwierdzeniem uczestnictwa jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz wpłata powyższej kwoty (w zależności od wyboru czy jest to karnet czy wejście jednorazowe) na konto, tytułem joga dla kobiet w ciąży.
Numer konta: 20 1240 3389 1111 0010 3923 5883
*ilość miejsc ograniczona
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ