CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Koncert Chojnacki/Miguła Contemplations

Koncert Chojnacki/Miguła Contemplations
Koniński Dom Kultury KDK Konin pl. Niepodległości 1, 62-510 Konin

Chojnacki/Miguła Contemplations – tym niezwykłym koncertem 23 października Koniński Dom Kultury zakończy świętowanie jubileuszu 50-lecia nawiązującego do momentu, gdy dom kultury zaczął działać w nowym budynku w centrum Konina.

Chojnacki/Miguła Contemplations - projekt dwóch muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Doświadczeni w wykonywaniu wszelkiego rodzaju muzyki: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove aż do hip hopu i reggae. Ze względu na bardzo zbliżony gust muzyczny postanowili połączyć siły i stworzyć własny projekt.

Zaprosili do niego Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali.

Zespół zdobył 3. nagrodę na konkursie Powiew Młodego Jazzu 2018 w ramach Krokus Jazz Festiwal, a także był finalistą Konkursu na Indywidualność Jazzową podczas 54. Jazzu nad Odrą. W ubiegłym roku dokonał nagrań w studio, które ukazały się w tym roku na debiutanckim albumie zespołu, który swoją premierę miał 17 kwietnia 2020 r.

Koncert odbędzie się 23 października (piątek) o 18.00 w Konińskim Domu Kultury. Tego dnia zakończymy świętowanie jubileuszu 50-lecia. Wstęp na koncert – na zaproszenia.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młod...
Nasze magiczne Encanto
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Klub wsparcia dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę
Wsparcie i poradnictwo dla rodziców i dzieci!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ