CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Koncert galowy 66. edycji OKFA w Koninie z wyjątkową artystką

Koncert galowy 66. edycji OKFA w Koninie z wyjątkową artystką
Koniński Dom Kultury

Galę 66. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych
uświetni występ Mary Komasa.

To wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Jej debiutancka płyta „Mary Komasa”, nagrana w berlińskim studio LowSwing, została wydana w 2015 r., zyskując entuzjastyczne reakcje krytyki oraz rozgłos medialny. Teledyski „Oh Lord” oraz „Lost Me” miały swoje premiery na platformie Nowness, budząc zainteresowanie odbiorców na całym świecie. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka czy new wave. Artystka najbardziej komfortowo czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60.

Drugi album artystki „Disarm” ukazał się w październiku 2019 r. nakładem Warner Music jednocześnie w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Mary postawiła w nim na połączenie awangardowych brzmień orkiestrowych z progresywną elektroniką. Płyta powstała w Londynie, Berlinie i Warszawie. Jej produkcją zajęło się brytyjskie duo God Colony, a aranżacje orkiestrowe przygotował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

- „Disarm” to hołd oddany mojej generacji spadających gwiazd. Świadectwo przemiany, której doświadczyłam, oraz konsekwencji, z którymi musiałam się zmierzyć. Jest to zapis moich poszukiwań piękna i nadziei w coraz bardziej rozpadającym się świecie. Musiałam zdefiniować się na nowo. Teraz czuję się ponownie sobą.
 
Każdy koncert w ramach trasy „Disarm” to wyjątkowy performance. Artystka koncentruje się na emocjach. Na scenie towarzyszy jej kwartet smyczkowy, a za instrumenty elektroniczne odpowiada Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Do wizualizacji Mary zaprosiła młodego polskiego artystę Luke Jaszcza.
 
kiedy: 5 grudnia 2020 r., godzina: 19.00
gdzie: Koniński Dom Kultury
bilet: 40 zł / w kasie CKiS, ul. Okólna 47a lub TUTAJ 
 
Dla akredytowanych uczestników festiwalu wstęp bezpłatny.  
 


 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Zaplanuj Dzień Dziecka z Bricks 4 Kidz
Zapraszamy na odlotowe warsztaty z klockami Lego®.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ