CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Kreatywność i koncentracja - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat

Kreatywność i koncentracja - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat
Unilingua Szkoła Języków Obcych w Koninie, ul. Topazowa 20a/u1, Konin
28.05.2022 godz: 10:00 do 12:00

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Podczas spotkania dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach wspomagających ich koncentrację i kreatywność. Warsztat podzielony jest na dwa obszary. Jeden dotyczy TRENINGU MENTALNEGO a drugi MYŚLENIA WIZUALNEGO.

Dlaczego warto wybrać te warsztaty?

W związku z ogromnym przebodźcowaniem i pędem życia w dzisiejszym świecie dzieci mają ogromny problem z koncentracją. Warto aby nauczyły się jak skupić się na sobie, zrelaksować i w konsekwencji działać efektywnie.

TRENING KONCENTRACJI kształci i wzmacnia w dziecku:

- umiejętność koncentracji uwagi na wykonywanej czynności

- uważność i zdolność skupienia się

- spostrzegawczość

- radzenie sobie ze stresem

- umiejętność wyciszenia się i relaksu

Zajęcia oparte są na narzędziach Treningu Mentalnego, Minfulness oraz grach i zabawach.

Co to jest trening mentalny

Trening mentalny jest nową formą pracy nad rozwijaniem własnego potencjału. Opiera się on na sprawdzonych metodach oddziaływania na ludzki umysł poprzez modelowanie myśli, emocji, przekonań i zachowań. Jest to trening oparty na wiedzy pochodzącej z wielu dziedzin, między innymi z psychologii sportu, psychologii pozytywnej, coachingu, neuronauki, kognitywistyki, kinezjologii oraz fizyki kwantowej.

Podobnie jak trening fizyczny ma przygotować nasze ciało do określonych rezultatów, tak i trening mentalny ma za zadanie wzmacniać siłę umysłu.

Trening mentalny do niedawna był wykorzystywany głównie w sporcie, obecnie znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach życia, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych.

Czym jest myślenie wizualne

Myślenie wizualne to umiejętność przedstawiania myśli w formie rysunku. I wbrew pozorom rysowanie jest dla wszystkich. Każdy może rysować. Rysowanie jest umiejętnością, której można się nauczyć. Rysunki w myśleniu wizualnym powinny być proste, tak a by przekazać to, co chcesz.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ