CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Kruk z Tower - Teatr Polska w Koninie

Kruk z Tower - Teatr Polska w Koninie
Dom Kultury OSKARD w Koninie
Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?
W spektaklu  „Kruk z Tower” Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy występują: Katarzyna Herman, popularna i lubiana aktorka filmowa, serialowa i teatralna, a także Konrad Szymański, aktor młodego pokolenia, nagradzany już na przeglądach teatralnych.
"Kasia i Konrad są aktorami etatowymi w teatrze, miałam więc szczęście, że oni tutaj byli i że mogłam z nimi pracować. Uważam, że bardzo pasują do tych ról, razem tworzą super tandem na scenie" - przyznaje reżyserka przedstawienia, Aldona Figura.
„Jeśli macie nastolatka w domu – zabierzcie go do teatru. Być może wrócicie do domu w pewnym takim milczeniu, ale warto ten koszt ponieść, bo spektakl choć dość bolesny, jest po prostu znakomity. Nie, nie o uzależnieniu od Internetu. O dojmującej samotności, o niemożności i niechęci do komunikowania się z najbliższymi, o sensie żałoby, o koszmarze dojrzewania i - o prozie dorosłości. Jest niekiedy dość wprost, bez cienia hipokryzji, ale i bywa całkiem zabawnie, szczególnie gdy matka poznaje specyfikę i język social mediów; finał – uprzedzam - wyciska łzy z oczu, wyszedłem z teatru głęboko poruszony” - Rafał Turowski.

Spektakl w CKiS – DK Oskard w Koninie prezentowany jest w ramach programu Teatr Polska.

Bilety 20 zł dostępne >TUTAJ<
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”
W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (pow...
O utalentowanej, pięknej Ginczance
Była wybitną, piękną poetką rozstrzelaną przez gestapo. ...
Środa z kinem niezależnym - Short Waves on Tour
Wrzesień to miesiąc, w którym tradycyjnie - po wa...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ