CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Lato w Muzeum Okręgowym w Koninie

Lato w Muzeum Okręgowym w Koninie
Muzeum Okręgowe w Koninie
Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do korzystania z wakacyjnych propozycji warsztatowych, realizowanych w muzeum oraz jego oddziale. 
Warsztaty dla rodzin z dziećmi lub indywidualnych chętnych odbywają się w każdą środę, punktualnie o 12.00. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.

Warsztaty „Sztuka na wycieczce” – uczestnicy poznają krótką historię makatki, cenionej i niegdyś popularnej ozdoby wielu domów. Następnie projektują własną makatkę. Stworzony na papierze projekt próbują przenieść przy pomocy farb akrylowych i pisaków do tkanin na płócienny workoplecak, tworząc unikatową i niepowtarzalną pamiątkę, która może towarzyszyć im na wszystkich wakacyjnych wojażach.
Termin: 6 lipca, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń
Czas trwania: 60 minut

Warsztaty „I ty możesz zostać gliniarzem” – warsztaty garncarskie, w ramach których uczestnicy poznają historię obróbki gliny oraz rewolucję technologiczną, która za nią stoi. Następnie sami muszą zmierzyć się z pryzmą gliny i metodą wałeczkową przygotowują własne naczynia, a następnie je dekorują.
Termin: 13 lipca, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 5 lat
Czas trwania: 60 minut

Wyzwanie zwiadowców. Terenowa gra rodzinna – to wariant muzealnej gry w podchody. Zabawa rozgrywana jest na świeżym powietrzu, na terenie skansenu etnograficznego. Uczestnicy muszą zlokalizować i rozwiązać rozmieszczone w skansenie zadania, które będą sprawdzały ich uważność, wiedzę, spostrzegawczość, kreatywność i sprawność fizyczną. 
Termin: 20 lipca, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń, jednak w każdej grupie musi się znaleźć jedna osoba, która sprawnie pisze i czyta
Czas trwania: 60 minut

Warsztaty „Nieśmiertelny bukiet” – zjawiskowe kwiaty z krepiny mogą stworzyć bukiet, który nigdy nie zwiędnie. Mogą zostać ozdobą pokoju lub posłużyć jako uzupełnienie ludowego pająka lub wianka. Uczestnicy dowiedzą się, jak przy użyciu bibuły włoskiej, kleju i patyczków bambusowych stworzyć kwiat wiśni i krokus.
Termin: 27 lipca, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 60 minut
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ